Rolls-Royce nejsou jen exkluzivní auta, ale také jedinečný med. Úly včel se jmenují podle modelů

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Rolls-Royce -  29. 4. 2020


Světové automobilky nevyrábějí jen auta a díly s nimi související. Občas produkují i věci, které s tímto odvětvím vůbec nijak nesouvisí. Například Rolls-Royce si vyrábí vlastní med.

Už před časem jsme vás informovali o tom, že třeba značka Volkswagen má ve své domovině, tedy v německém Wolfsburgu, mimo továrny na auta také továrnu na svůj nejprodávanější produkt, kterým je párek. Tedy, abychom byli úplně přesní, spíše klobáska. Teď se ale podíváme na o poznání zdravější produkt, který vzniká u britské značky Rolls-Royce.

Ta byla, stejně jaké jiné automobilky po celém světě, nucena kvůli koronaviru zastavit svou výrobu. A to se jí předtím dařilo více než dobře, dokonce pro plynulejší výrobu modelu Cullinan nabírala nové zaměstnance. Ovšem pandemie do všeho hodila vidle. Tedy až na produkci medu, což je právě onen zdravý produkt se značkou Rolls-Royce na obale.

Test nejluxusnějšího kabrioletu na světě Rolls-Royce Dawn

Automobilka má na svých pozemcích v Goodwoodu na 250 tisíc včel, které nějaká pandemie moc nezajímá. Každý den pečlivě sbírají pyl, aby si pak několik vybraných jedinců mohlo užít onen exkluzivní med.

Automobilka má včely na svých pozemcích od roku 2017 a v současné době disponuje šesticí úlů, které dostaly pojmenování podle modelů – Phantom, Wraith, Ghost, Dawn, Cullinan. Další se pak jmenuje podle slavné sošky Spirit of Ecstasy, kterou Rolls-Royce vozí na masce chladiče. Včely jsou podle informací od automobilky letos ve vynikající kondici a zvládnou udělat více medu než kdy dřív. Ovšem bližší informace značka zatím nedala.

Stejně tak neznáme cenu jedné sklenice, ale ona vlastně asi není důležitá. Některé si totiž vezmou sami zaměstnanci, jiné budou nejspíš rozdány vybraným zákazníkům k jejich vozům.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *