Když si v České republice zavoláte taxi, přijet může spousta, dokonce i těch prémiových jako Mercedes-Benz, BMW nebo Audi, ale jistojistě nepřijede Rolls-Royce. To v Indii je situace ale jiná, tam se v takovém exkluzivním taxíku svézt můžete.

Jde sice o předchozí generaci Rolls-Royce Phantom, ale to vůbec nevadí, protože jak jsme si vyzkoušeli v našem testu, i tak jde o jedno z těch nejpohodlnějších aut planety. Je to obrovské, nepřehlédnutelné auto, ale v tomto případě to jde ještě o kus dál. Karoserie totiž dostala zlatý lesklý polep.

To, že jde o taxi, potvrzuje i web Sputnik News, protože v Indii mají vozy taxi žluté registrační značky. Tento web také tvrdí, že jde o auto, které vlastní tamější milionář Bobby Chemmanur, což potrvzují nejen další weby, ale i grafika na předních dveřích.

Tento podnikatel chce Rolls-Royce Phantom využívat pro převozy turistů v indickém státě Kerala, kde má hotelový resort Oxygen Resorts. Cena za převoz ale prý nebude odpovídat (ani nebude v přímé úměře) pořizovací ceně za auto. Navíc ho prý Bobby Chemmanur koupil „levně“ v aukci.

Přečtěte si také:  První jízda s novou generací Rolls-Royce Phantom, je to král luxusu

Podle webu Gulf News bude stát cestování v tomto Rolls-Royce 20 tisíc indických rupií, to je v přepočtu (podle kurzu ČNB) 8650 Kč. V této ceně je nejen třídenní půjčovné, ale až 300km cesta a dvě noci v jednom z Chemmanurových resortů.