V dílnách v Goodwoodu, kde sídlí Rolls-Royce, vznikají často neuvěřitelná, takřka umělecká díla. Právě Rolls-Royce není znám jen pro to, že vyrábí asi nejluxusnější a nejdražší auta světa, ale také tím, že je schopen se absolutně přizpůsobit svému zákazníkovi. Pokud máte dost peněz, není u této britské značky nic problém. Ať už je to lak nebo čalounění na zakázku a jen podle vašich představ, obložení ze stromu, který roste u vás na zahradě, nebo třeba použití jedinečných a drahých kovů, jaké jiný vůz mít nebude, to vše Rolls-Royce umí. A ještě mnohem víc!

Nedávno se pochlubil s velmi speciální prací modelu Wraith. Je na přání konkrétního zákazníka, ovšem automobilka jej samozřejmě nijak nespecifikovala. Jinak je tomu ale s detailní výšivkou na stropnici auta. Ta totiž zobrazuje letícího sokola stěhovavého. Ovšem jde o precizní, ručně dělanou výšivku, na kterou bylo potřeba 250 000 stehů. Navíc, ještě než se specialisté na takovou ruční práci vrhli přímo na auto, musela řada odborníků zjistit, jakou nit a jaký směr či rozestup stehů použít tak, aby výsledek vypadal co možná nejreálněji.

Rolls-Royce prozradil, pomocí jakých skladeb ladí hudební aparatury ve svých modelech

Kromě toho prý tato skupina lidí řadu týdnů pozorovala sokola a to proto, aby zjistila, jak se pohybuje, jak pracuje s křídly, jaké stíny umí peří udělat a v jakých místech se naopak leskne. Konečná výšivka má zobrazovat naštvaného, až agresivního sokola těsně před lovem kořisti. A pokud můžu soudit, rozhodně se to povedlo.

Rolls-Royce Wraith také v rámci programu Bespoke dostal lakování v kombinaci barev Bala Blue a Andalusian White. Interiér je pak čalouněn kůží stejně bílé barvy, ovšem modré detaily jsou v odstínu Baby Blue.