rolls-royce-cullinan-drift-video

Dokáže Rolls-Royce Cullinan driftovat? Ano, ale nakonec vyhodí chybovou hlášku

Autor: Pavel Srp - 23. 2. 2020


Za volantem Rolls-Royce si budete užívat hlavně královského pohodlí, ale přesto se občas nelze ubránit kacířské myšlence o tom, jaké by to bylo, kdybyste s ním začali dělat věci, pro něž nebyl stvořen: jezdit rychle anebo dokonce driftovat. Někteří ale od myšlenky přejdou k činům…

Rolls-Royce je symbolem luxusu, prakticky to nejlepší, co si dnes můžete koupit. A tato aristokratická automobilka se před časem pustila i do zcela nových, u ní dosud neprozkoumaných vod. Představila totiž první zvýšený model s pohonem všech kol. Rolls-Royce Cullinan, jak ho pojmenovala, trhá prodejní rekordy, zákazníci mají zkrátka takové modely rádi.

Prohlédli jsme si nový Rolls-Royce Cullinan. Je to obrovské auto!

Britská automobilka se ale brání tomu, aby se autu říkalo „SUV“, což je v angličtině „Sport Utility Vehicle“, v češtině „Sportovně Užitkový Vůz“, protože sportovního prý na něm není vůbec nic. A to i přestože má pod kapotou dvěma turbodmychadly přeplňovaný 6,75litrový motor V12 s výkonem 420 kW/571 koní a točivým momentem působivých 850 Nm. Na druhé straně má ale Cullinan vážně velké rozměry i vcelku vysokou hmotnost 2,7 tuny.

V britském Autocaru si ale možná vzpomněli na na driftovací speciál přestavěný Rolls-Royce Silver Shadow a rozhodli se zjistit, jestli dokáže driftovat i Cullinan. Stabilizace se u něj dá vypnout vcelku jednoduše, což řidič ve videu také udělá. S autem pak jede po vlhké silnici a zkouší ho „utrhnout“. To se mu ale nepovede, spíše jde auto po tečně, nedotáčivě ven ze silnice. Na asfaltu „to“ tedy nedriftuje a je potřeba najít povrch s ještě nižší adhezí.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce se rozhodně barev nebojí. V Goodwoodu ukáže speciální barevné verze modelu Black Badge

A protože je Cullinan zvýšený model s pohonem všech čtyř kol, nabízí se nějaká plocha mimo silnici. Tam už se to povede a obrovský Rolls-Royce opravdu dokáže driftovat. Jenže… V Goodwoodu s tím asi nepočítali, takže se po chvíli driftování na displeji ukáže chyba. Není to asi nic vážného, protože řidič tomu nevěnuje příliš velkou pozornost a dovádí dál.

Mimochodem, tohle konkrétní auto je Rolls-Royce Cullinan Black Badge, který i s doplňky stojí 295 700 britských liber bez daně. To je v přepočtu bezmála devět milionů korun…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek