rolls-royce-silver-shadow-drift-shane-lynch-video-01

Když se řekne Rolls-Royce, většině lidí se vybaví luxusní aristokratická auta, která stojí spoustu peněz, a ke kterým patří vlastní šofér. Ale žijí mezi námi doslova šílenci, kteří si i z klasického Rollsu udělají závodní speciál, pick-up nebo ho někteří „umělci“ klidně i zničí. Lidé jsou různí, nicméně majitel jednoho modelu Silver Shadow je trošku extrém…

Máme pro vás video brutální černé bestie, která také kdysi bývala tím elegantním automobilovým aristokratem. Majitel, kterým je člen hudební skupiny Boyzone Shane Lynch, ale dostal skvělý nápad, že by mu spíše sedlo předělání na závodní driftovací speciál.

Pod kapotu se tak nastěhoval přeplňovaný motor V8 o objemu 6.75 litru, který původně patří do aktuálního Bentley Mulsanne. Stejný osud čekal i původní třístupňovou automatickou převodovkou, vystřídala ji také ta moderní z dnešního modelu Mulsanne. Na závěr nechybí ani hydraulická ruční brzda.

Důkladné změny doznal také exteriér vozu. Ten díky odstranění původní hydrauliky ovládající podvozek i brzdy v rámci jednoho okruhu dostal nový snížený podvozek, široké nástavce blatníků a nový matně černý lak. Předtím byly ale ještě odstraněny nárazníky a zavařena obě čela.

Prostě driftovací speciál jak má být. 🙂