Stále častěji nás udivuje to, čeho jsou někteří řidiči schopni. Víme, že každý za volantem občas chybuje, ale je zarážející, jak často se jedná o profesionální šoféry. Jen před několika málo dny jsme vám ukazovali polského řidiče kamionu, který se rozhodl svého kolegu předjíždět v zúžení na dálnici D1. Je vlastně s podivem, že jejich jízda skončila jen ulomeným zpětným zrcátkem.

Ovšem problémy s kamiony a jejich řidiči nemáme jen na našem území. Na instagramu se objevilo video zachycující jednu z nejnebezpečnějších situací, do jaké se na silnici můžeme jako řidiči dostat. Jde o to, že ačkoliv řidiči osobních aut udělali vše správně a podle zákona, málem to skončilo velkým průšvihem.

Přečtěte si také:  Polský řidič kamionu předjížděl v zúžení na D1. Nepovedlo se, přišel o zrcátko

Z videa je patrné, že vše začalo standardní kolonou. Minimálně jeden ze stojících řidičů, který v záběru sedí ve stříbrném Porsche 911 GT3, způsobně vytvořil alespoň pokus o záchranářskou uličku, což se mu ale nakonec mohlo stát osudným. Jen díky pohledu do zpětného zrcátka si všiml, že odstavným pruhem celkem rychle projíždí řidič kamionu, kterému se v koloně asi moc stát nechtělo.

Ze záběrů je patrné, že mezi auty a svodidly má kamioňák jen pár centimetrů. Vůbec nechceme domýšlet, co by se stalo, kdyby řidič s Porsche neuhnul. A právě takhle, absolutním nerespektováním pravidel a ostatních řidičů vznikají vážné nehody a následně kolony, které obírají o čas ty, kteří jsou v tom nevinně. Zbytečné, co myslíte?