Nepřestává nás fascinovat odvaha některých úpravců, kteří neváhají sáhnout i na takřka dokonale vybroušené automobilové diamanty. Asi se shodneme na tom, že jedním takovým diamantem je i Porsche 911 GT3, které má v šuplíku s označením “auto snů” jistě velká spousta z nás. 🙂

Jenomže TechArt je prostě parta velmi odvážných milovníků – v prvé řadě funkčního – tuningu a tak se vlastně není čemu divit, že se pustili i do tak velké výzvy. Nutno říct, že na změnu pohonného ústrojí nebo samotného výkonu se nezaměřili. Ono také asi není proč. Vždyť čtyřlitrový agregát, který nabízí rovných 500 koní, je velmi schopný sám o sobě. Navíc ho sama automobilka sestavila tak, aby zvládal i extrémní zatížení.

Proto TechArt vsadil na úpravu zevnějšku. Vyvinul nový paket několika doplňků, který pojmenoval jako TechArt Carbon Fiber Sport. Jak už název napovídá, ruku v ruce s novým vzhledem šlo u této úpravy také o zlepšení aerodynamických schopností auta. Celý paket tak nabídne nové díly vyrobené především z uhlíkových vláken. V nabídce lze najít novou kapotu, nové aerodynamické prvky obou nárazníků nebo zbrusu nové zadní přítlačné křídlo.

A ačkoliv jde v případě tohoto vozu především o tu techničtější stránku úpravy, TechArt myslel i na design. Proto do paketu přihodil 20palcová kola Formula IV s centrální maticí a několik designových změn interiéru. Výsledek je tedy funkční, ale přesto nepříliš excentrický. Hezká práce, co myslíte?