polsky-kamion-predjizdel-na-d1

Polský řidič kamionu předjížděl v zúžení na D1. Nepovedlo se, přišel o zrcátko

Autor: Pavel Srp - Zdroj: facebook.com - 6. 8. 2020


Při úterní cestě po dálnici D1 směrem do Prahy se (ne)jednomu řidič naskytl pohled na něco, do čeho by si troufl málokdo. V zúžení se tam totiž rozhodl předjíždět řidič kamionu s polskými registračními značkami. Jak to dopadlo, možná už tušíte…

Česká zásadní silniční tepna, dálnice D1 už několik let prochází rekonstrukcí. V rámci toho jsou několikakilometrové úseky zúženy do dvou jízdních pruhů s tím, že do toho levého nesmějí auta širší než 2,5 metru. Na některých úsecích je dokonce značka nabádající řidiče ke „střídavé jízdě“.

To ale řidiče polského kamionu nezajímalo a se svým tahačem s dlouhým návěsem se rozhodl, že předjede pomalu jedoucí náklaďák. Na druhé straně na začátku videa je vidět, že ten bliká výstražnými blinkry, přesto stále jede. I jeho chování stojí za zamyšlení. Měl poruchu? Proč nezastavil na některém z rozšířených míst – jedno je vidět i ve videu – a nepřekážel, pokud měl poruchu?

Nicméně řidič polského kamionu se zařadil do levého pruhu a začal ho předjíždět. Chvíli to snad i vypadalo, že by to mohl zvládnout, ale nakonec se ukázalo, že je to nereálné. Zjistil to i nakonec sám řidič. Během svého nesmyslného manévru se totiž otřel o vedle jedoucí nákladní auto a přišel o pravé zpětné zrcátko.

Oba dva řidiči nákladních aut pokračovali v cestě, nezastavovali v zúžení a buď svůj kontakt neřešili anebo ho vyřešili alespoň někde, kde nebudou překážet ostatní dopravě.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru