Porsche musí přesunout výrobu některých modelů do jiné továrny. Je o něj takový zájem, že nestíhá

Od Radim Plachý | Zdroj a foto: Porsche - 4. 7. 2022


Těžko říct, jestli za to může chystaný zákaz spalovacích aut nebo jen chuť lidí utrácet, ale Porsche si na prodeje a zájem zákazníků rozhodně nemůže stěžovat. A to až do té míry, že továrna v Zuffenhausenu, kde se vyrábějí modely 911 a 718 Cayman a Boxster, nestíhá.

Hlavní zájem je samozřejmě o 911, ale právě i 718 v obou svých verzích prý zažívá malou renesanci a zákazníci se jen hrnou. A právě proto bude výroba Caymanů a Boxsterů přesunuta do továrny Volkswagenu v Osnabrücku. Ten už má s Porsche letité zkušenosti, kromě toho, že je tam vyráběn Cayenne, se tam už dříve montovaly také Caymany a Boxstery.

Přečtěte si také:  Replika Ferrari 458 Italia na základech Porsche se postavila vedle reálného Ferrari. Výsledek překvapil

Automobilka také všechny ujistila, že přesun výroby rozhodně neznamená snižování počtu zaměstnanců Zuffenhausenu. Výroba se má přesunout po novém roce, ale na jak dlouho, zatím není jasné. Nicméně vzhledem k tomu, že Porsche plánuje elektrifikaci modelů 718, a to nejpozději do roku 2025, je dost dobře možné, že po navrácení výroby zpět na původní místo už půjde minimálně o hybrid. Do roku 2030 pak bude podle automobilky 80 % všech nových modelů plně elektrických.