Obrazem: LEGENDY 2018 opět přichystaly automobilový ráj

Autor: Pavel Srp -   8. 6. 2018


O tomto víkendu se v Praze opět koná motoristická slavnost LEGENDY. Vyrazili jsme na ni, abychom vám přiblížili, na co se až do neděle můžete těšit.

Letošní ročník je jiný, místo v areálu bohnické nemocnice se koná na pražském holešovickém výstavišti. Má to – čistě z našeho subjektivního pocitu – svá pozitiva, ale i negativa.

Na jedné straně je celý areál menší, stihnete si to tak v klidu projít aniž byste nachodili desítky kilometrů. Auta i celé sekce jsou si blíž a vy jste více vtaženi do děje.

Jenže to na straně druhé ztratilo svoji jedinečnou atmosféru. Vlastně je to taková „další výstava aut“, ačkoliv je doplněna o velmi bohatý a zajímavý program. Změnou místa nicméně utrpěly i jízdy závodních aut na improvizovaném okruhu, který je nejen krátký, ale vlastně docela špatně přístupný pro veřejnost a auta se na něm nemohou nijak výrazněji projevit. Projevit se ale naopak mohou fresstyle motokrosaři, kteří pro návštěvníky rádi udělají pořádnou show.

Stejně jako v minulých letech si ale pořadatelé připravili několik opravdu parádních výstavních exponátů. Asi největší hvězdou je AMG Project-One na stánku Mercedes-AMG. Jde o hyperauto v přepočtu za více než 60 milionů korun. Doplněno je ale i dalšími exkluzivními kousky, které si můžete prohlédnout v přiloženém videu i v galerii pod článkem.

Exkluzivní exponáty si ale připravily také další značky, včetně domácí škodovky, která na stánku vystavuje studentské koncepty i koncept závodní Škody Fabia R5 Combi. Za zmínku stojí také určitě Jaguar XE SV Project 7 či zcela nový Ford GT.

Prohlížet lze i další nepřeberné množství sériových, upravených, nových, ale i klasických automobilů.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *