Slavnost Legendy v Praze představí Mercedes-AMG Project ONE a další modely AMG

Autor: Tisková zpráva - 16. 5. 2018


Automobilová slavnost LEGENDY představí ve dnech 8. – 10. června 2018 v celém areálu Výstaviště Praha v pražských Holešovicích v rámci svého 5. jubilejního ročníku přes jeden tisíc exponátů. Kolekci prémiových sportovních vozů na stánku Mercedes-AMG ozdobí vystavení unikátního supersportu Mercedes-AMG Project ONE.

Dlouholetý a velmi významný partner automobilové slavnosti LEGENDY, společnost Mercedes-Benz Cars Česká republika s.r.o., přiváží každoročně v rámci této akce vedle aktuálních modelů i zcela unikátní vozy, reprezentující bohatou minulost i velmi blízkou budoucnost. Stejně tomu bude i v rámci letošního 5. ročníku automobilové slavnosti LEGENDY, kdy prezentace značky bude především orientována na její sportovní modely známé pod označením Mercedes-AMG. Právě tato sportovní divize německé automobilky oslavila v loňském roce 50 let své existence.

Project ONE – Dvoumístná formule pro běžnou silnici

Před necelým rokem proběhla světová premiéra vozu Mercedes-AMG Project ONE v rámci autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, jako oslava 50. výročí značky AMG. Od té doby byl vystaven pouze na několika místech světa. Nyní bude mít tento dvoumístný unikátní supersport svoji premiéru v Praze na slavnosti LEGENDY. Koncept Project ONE přináší nejnovější hybridní technologii vozů F1 do reality běžných současných silničních vozů. Supersportovní vůz, jehož monokok je vyroben z lehkých a pevných uhlíkových vláken, je vybaven stejnou technologií, jako vůz Mercedes-AMG F1, tedy šestiválcovým přeplňovaným motorem o objemu 1.6l s přímým vstřikem v kombinaci se čtyřmi elektromotory a pohonem všech kol s označením Variable AMG Performance 4MATIC+. Pro přenos celkového výkonu přes 1000 koní využívá tento vůz automatizovanou 8stupňovou převodovku AMG SPEEDSHIFT s manuálním ovládáním pomocí páček pod volantem či automatickým módem. Jedinečnosti konceptu odpovídají i jeho výkonové hodnoty. Nejvyšší rychlost konceptu Mercedes AMG Project ONE přesahuje hranici 350 km/hod. a dvousetkilometrovou rychlost zvládne tento supersport za méně něž 6 sekund.

Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+ – Kupé s expresivním designem a sportovní dynamikou

Letošní jarní autosalon v Ženevě odhalil ve světové premiéře křivky nového čtyřdveřového sportovního kupé s označením Mercedes-AMG GT. Uvedený model dominuje expresivním designem, vysokým komfortem a skvělou technikou sportovního vozu. Návštěvníci letošního ročníku slavnosti LEGENDY budou moci obdivovat tuto novinku roku 2018 ve verzi AMG GT 53 4MATIC+. Jedná se o výkonný vůz vybavený hybridním pohonem. Ten je tvořen řadovým benzínovým šestiválcem 3,0l a motor-generátorem, jehož hlavní funkcí je tzv. EQ Boost, neboli dočasné zvýšení výkonu soustavy o 16 kW. Celkový výkon je na poté na hranici 320 kW/435 koní a vůz s maximální rychlostí 285 km/hod. zrychlí na stokilometrovou rychlost za pouhých 4,5 sekundy. Zajímavostí vozu Mercedes-AMG GT 53 4MATIC+ je také vysoká míra jeho individualizace.

Mercedes-AMG G 63 Edition 1 – Nová generace terénní ikony

Legenda se vrací a je přímo symbolické, že si českou premiéru odbyde právě na naší letošní automobilové slavnosti. Ta světová proběhla na začátku roku 2018 v americkém Detroitu a novinka zabodovala u také na březnovém Ženevském autosalonu. K pohonu slouží výkonný čtyřlitrový přeplňovaný motor V8 s výkonem 585 koní a točivým momentem 850 Nm. V kombinaci s pohonem všech kol, novým podvozkem AMG RIDE CONTROL a sofistikovanou 9stupňovou automatickou převodovkou dosahuje akcelerace z 0 na 100 km/hod. za 4,5 sekundy a elektronicky omezené maximální rychlosti 240 km/hod. Zmíněné hodnoty potvrzují, že nejen v terénu je tahle automobilová ikona doma. Design Mercedesu AMG G 63 zůstává věrný předchozím generacím. Zachování původního ducha modelu G se drží také v luxusně pojatém a o něco větším interiéru. Novinkou je však poprvé použití elektromechanického parametrického řízení. Verze Edition 1 je poté posunem nového „géčka“ v oblasti exteriérových a interiérových doplňků s důrazem na vyšší úroveň personifikace vozu.

Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series (2007) – Vzpomínka na skvělou minulost

Psal se rok 2007, když na autosalonu v americkém New Yorku představil Mercedes-Benz, jako příjemné překvapení, model CLK 63 AMG Black Series. Jeho základ vycházel z tehdy již známého bezpečnostního vozu Safety Car, který byl používán v rámci závodů F1. Bylo tedy nadmíru jasné, že přichází správný čas na běžnou silniční verzi. Pod kapotou vozu byl uložen atmosférický osmiválcový motor o objemu 6,3 l, který od AMG disponoval výkonem 373 KW/507 koní. Sedmistupňová sekvenční převodovka AMG Speedshift 7G-Tronic s kratšími převody, než měla klasická verze CLK 63 AMG, dodávala verzi Black Series větší jízdní dynamiku. Té byla podřízena i úprava karoserie v podobě velkého zadního difuzoru, rozšířených blatníků a výrazného předního spojleru. Výkonu odpovídalo i
brzdové ústrojí s kotouči z kompozitních materiálů. Ve finálním zpracování dosahoval Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series maximální rychlosti 300 km/hod. a na stokilometrovou rychlost akceleroval za pouhých 4,3 sekundy. Dnes má tento legendární vůz své zasloužené místo v Mercedes-Benz Museum v německém Stuttgartu.

„Zastoupení značky Mercedes-Benz v ČR patřilo od vzniku slavnosti Legendy vždy k nejaktivnějším našim partnerům, kteří chtějí veřejnosti ukázat pokaždé to nejlepší ze své historie i současné produkce. Při pohledu na seznam unikátních exponátů Mercedes-AMG letošního pátého ročníku tomu rozhodně nebude jinak. Jsem skutečně velmi rád, že se nakonec podařilo zajistit pro návštěvníky slavnosti lahůdku v podobě konceptu supersportu Mercedes-AMG Project ONE,“ řekl k této expozici Lubor Kos, ředitel automobilové slavnosti LEGENDY.

Expozici značky doplní také další sportovní modely Mercedes-AMG z aktuální nabídky pro Českou republiku.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru