Nový Renault Mégane R.S. už není tajemstvím, jeho podoba je venku

Autor: Pavel Srp -   17. 7. 2017


Nový Renault Mégane R.S. se sice už oficiálně představil v rámci květnové Velké ceny monopostů formule 1 na okruhu v Monaku, ale stále byl zahalen maskovací fólií. Jak bude vypadat, jsme se stále nedozvěděli. To už ale teď víme.

Podobu nové generace tohoto hot-hatche totiž ukázala Světová organizace duševního vlastnictví (World Intellectual Property Organization, WIPO), která zveřejnila výkresové snímky. Na těch je jasně vidět to, co jsme už tušili ze špionážních fotek z testování. Přední nárazník dostane velké nasávací otvory pro chlazení motoru a brzd, širší blatníky – ty přední s podobným tvarem s otvorem a plaketkou jako má BMW M3 – ale také zadní nárazník s centrálně vyvedeným výfukem. Jiná budou samozřejmě také kola.

O technice zatím nevíme nic konkrétního, budeme si muset počkat až na oficiální odhalení, které má proběhnout na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Očekáváme ale, že se pod kapotou objeví motor z nového Alpine A110, tedy přeplňovaný čtyřválec s objemem 1,8 litru, jehož výkon se bude pohybovat minimálně kolem 300 koní.

Kromě toho patentový úřad ukázal Renault Mégane GT. Zdá se, že i tento model projde drobným faceliftem. Podle obrázků se zdá, že dostane novou grafiku předních i zadních světel, ale také jiné tvary nárazníků, které se designem přiblíží právě nejostřejšímu R.S. A nebo jde o nějakou speciální verzi? Nechme se překvapit.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *