Audi_RS3_Sportback-logo

Nové Audi RS 3 už se testuje na Nürburgringu. Pětiválec zůstane, stejně jako karoserie hatchback a sedan

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - Foto: Audi - 7. 6. 2021


Nové Audi A3 už na trhu je, ale na vrcholné RS 3 si ještě musíme počkat. Dobré zprávy ale jsou, že podle zvuku testovacích prototypů, které se prohánějí na okruhu Nürburgring, mu zůstane epický pětiválec.

Audi RS 3 nové generace stála zahaluje tajemství, automobilka o něm neprozradila zhola nic, ale díky záběrům z přiloženého videa vím, že motor se nezmění. O pohon se bude stále starat parádně znějící pětiválec, který je i pod kapotou TT RS nebo RS Q3. Zůstane také karoserie sedanu i pětidveřového hatchbacku.

Ačkoliv je karoserie zamaskována, očekáváme oproti běžné verzi Audi A3 přepracované nárazníky s výraznějším designem a většími otvory pro přístup vzduchu k motoru i k brzdám, ale také k usměrnění aerodynamiky. Samozřejmostí jsou také dvě oválné koncovky výfuku v obou rozích nárazníku, které jsou pro modely Audi RS tolik typické.

O technice můžeme zatím jen spekulovat, ale očekávat se dá, že se nezmění. Přeplňovaný pětiválec 2.5 TFSI bude mít výkon kolem 400 koní a točivý moment okolo 480 Nm. Samozřejmostí bude standardně dodávaný pohon všech kol quattro i automatická převodovka. Příchod na trh očekáváme v roce 2022.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru