2021-hyundai_tucson-na_silnici- (3)

Nejnovější Hyundai Tucson vypadá naživo lépe než na fotkách. Už jsme ho potkali

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Hyundai - Foto: Ondřej Lilling - 29. 9. 2020


Hyundai před pár dny oficiálně odhalil novou generaci modelu Tucson. Jeho design je revoluční, ale navazuje na designový jazyk, který SUV korejské značky v posledních letech mají. My jsme ho potkali naživo a vypadá vážně zajímavě.

Pohled na auto zpředu připomíná větší Santa Fe i vodíkové Nexo, zezadu si ho ale s ničím nespletete. Jeho zadní světlomety jsou totiž tvořeny světelným pruhem přes celou záď a pak dvěma zuby po každé straně. I v těch jsou ale pomocí LED tvořeny určité vzory a nesvítí jen tak obyčejně.

Také interiér je zcela nový. Nabídne kompletně digitální přístrojový panel s proměnlivým designem, ale také dotekový středový panel kombinující displej s ovladači. Všechny multimediální a navigační funkce, topení, ventilace i klimatizace se totiž ovládají dotykovými prvky. Hyundai do interiéru nainstaloval i ambientní osvětlení, nabízející možnost výběru z 10 stupňů intenzity osvětlení, ale také ze 64 odstínů barev.

Zatím jsme auto mohli vidět jen na několika propagačních fotkách, ale my jsme ho potkali při jízdě a pak i na odpočívce u dálnice. Zvlášť zajímavě působí právě přední světla, o nichž se rozepsala automobilka i v tiskové zprávě. V ní se totiž píše: „Nejnápadnějším prvkem je maska chladiče s ‚parametrickými skrytými světly‘, díky nimž model vytváří skutečně silný první dojem. Jakmile jsou světla vypnuta, jeví se jako pokrytá tmavými geometrickými vzory, které díky perfektnímu začlenění do mřížky chladiče téměř nelze rozeznat od LED světel pro denní svícení. Nejmodernější technologie osvětlení s průsvitným zrcadlovým efektem zajišťuje, že se tmavý chrom na masce chladiče po zapnutí světel pro denní svícení přemění v pomyslné drahokamy. Elegantní vzhled je tak obohacen o mimořádně přitažlivý prvek.“

Jak vidíte ve fotogalerii výše, tak ve chvílích, kdy světlomety nesvítí, tváří se jako maska chladiče. Po rozsvícení se ale situace změní, což si můžete naopak prohlédnout ve videu níže.

V tom se na auto ve 40minutovém videu detailně podívá asijský blogger. Představí nejen přední světlomety (v čase od 2:05), ale projde se kolem celého auta, včetně interiéru. Použít může dokonce víc aut, protože je obchází na tamějším veletrhu.

Ještě se vraťme zpět k autu z fotogalerie. Podle nápisu „hybrid na zádi jde o novou hybridní variantu s přeplňovaným benzinovým motorem „Smartstream“ 1.6 T-GDi (Turbocharged Gasoline Direct injection) s přímým vstřikováním paliva s výkonem 169 kW/230 koní, spojenou s elektromotorem o výkonu 44,2 kW/60 koní, jemuž energii dodávají akumulátory s kapacitou 1,49 kWh. Hybridní varianta je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol ve spojení s šestistupňovou automatickou převodovkou.

První vozy Tucson čtvrté generace – hybridní verze, vznětové a zážehové motory včetně variant s 48V mild-hybridním pohonem – se objeví v evropských showroomech značky Hyundai na konci letošního roku. Na začátku příštího roku bude následovat plug-in hybridní verze a stupeň výbavy N Line.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru