nehoda-prototyp-hyundai-motorky-olomoucky-kraj-03

V pátek 18. září si nevybral dobrý den řidič testovacího prototypu nové generace Hyundai Tucson. Ten totiž při předjíždění neodhadl správnou rychlost a dostal smyk, při němž srazil dvě motorky. Nehoda se bohužel neobešla bez zranění.

Nehoda se stala v pátek 18. září po třinácté hodině na silnici mezi obcemi Kojetín a Popůvky. Řidič SUV Hyundai začal předjíždět v mírné pravotočivé zatáčce, ale podle policie nepřizpůsobil rychlost své jízdy stavu a povaze vozovky. Při svém manévru totiž vyjel levou částí automobilu mimo silnici a dostal smyk.

Přečtěte si také:  Noční můra všech řidičů. Chodec se přimotal přímo před auto, skončil v péči lékařů

Na to už bohužel řidič nedokázal zareagovat a neovladatelné auto se dostalo zpět do pravého pruhu, kde stály dva motocykly, které trefil. U nich stály dva 17letí mladíci, přičemž jeden z nich stihl uskočit, ovšem ten druhý nikoliv a motocykly ho srazily. Hyundai nakonec skončil v protisměrném levém pruhu, kde podle policie došlo k jeho převrácení.

Sražený mladík utrpěl při nehodě zranění, s nimiž byl transportován do nemocnice v Olomouci. Nikdo další naštěstí zraněn nebyl.

Přečtěte si také:  Dvojitý jackpot pro policii. Řidič ukradeného auta při honičce naboural do jiného ukradeného auta

Policie odhadla výši škody na 700 tisíc korun, šetřením také zjistila, že alkohol ani jeden z účastníků nepožil. Přesné detaily nehody, včetně míry zavinění řidičů jsou však stále v šetření.