lamborghini-aventador-s- (2)

Dvanáctiválec je už dnes téměř vyhynulý motor, pohání dnes jen ty nejdražší automobily. A v některých z nich ještě chvíli zůstane. Dokazuje to třeba Lamborghini, které už naplno testuje jeho hybridní verzi v testovací mule nesoucí karoserii Aventadoru.

A je načase, vždyť výroba Lamborghini Aventador byla už před pár týdny po 10 letech ukončena. To, co ale teď jezdí po silnici – na fotky se můžete podívat zde – vypadá jako nějaká ostřejší verze Aventadoru. Ovšem není tomu tak. Je to nová generace velkého „lamba“.

Přečtěte si také:  Lamborghini láme prodejní rekordy. Není to ale díky jeho tradičním supersportům

Už před časem potvrdil šéf italské značky Stephan Winkelman, že nová generace vlajkové lodi značky stále udrží aristokratický dvanáctiválec, ale dostane hybridní pohon. Nepůjde o stejný systém se superkapacitorem, jako mají modely Sián FKP 37 a Countach LPI 800-4, ale o jiné řešení. O tom jsme ostatně psali více v tomto článku:

Lamborghini odhaluje své plány elektrifikace. Přijdou plug-in hybridy i elektromobily, ale zůstane i benzinový motor V12

I nástupce Lamborghini Aventador bude supersport s uprostřed umístěným motorem a bude tak následovat tradici všech těch předchozích modelů jako Miura, Countach, Diablo i Murciélago. Kdy ho italská automobilka oficiálně představí, to zatím není jasné. Obecně se ale očekává, že by to mělo být do roku 2024. Do té doby bychom měli vidět i modernizovaný Urus, ale také nástupce menšího modelu Huracán, který bude také elektrifikovaný a měl by si zachovat osmiválec. První čistě elektrické Lamborghini se pak dá očekávat někdy mezi lety 2025 a 2027.

Přidat komentář