lamborghini-aventador-s- (2)

Nástupce Lamborghini Aventador dostane hybridní motor V12. Automobilka už jej testuje

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: Lamborghini Praha - 17. 11. 2021


Dvanáctiválec je už dnes téměř vyhynulý motor, pohání dnes jen ty nejdražší automobily. A v některých z nich ještě chvíli zůstane. Dokazuje to třeba Lamborghini, které už naplno testuje jeho hybridní verzi v testovací mule nesoucí karoserii Aventadoru.

A je načase, vždyť výroba Lamborghini Aventador byla už před pár týdny po 10 letech ukončena. To, co ale teď jezdí po silnici – na fotky se můžete podívat zde – vypadá jako nějaká ostřejší verze Aventadoru. Ovšem není tomu tak. Je to nová generace velkého „lamba“.

Přečtěte si také:  Nová generace Dacii Duster, která přijde za dva roky, nabídne i mild-hybridy. Pohon všech kol je otázkou

Už před časem potvrdil šéf italské značky Stephan Winkelman, že nová generace vlajkové lodi značky stále udrží aristokratický dvanáctiválec, ale dostane hybridní pohon. Nepůjde o stejný systém se superkapacitorem, jako mají modely Sián FKP 37 a Countach LPI 800-4, ale o jiné řešení. O tom jsme ostatně psali více v tomto článku:

Lamborghini odhaluje své plány elektrifikace. Přijdou plug-in hybridy i elektromobily, ale zůstane i benzinový motor V12

I nástupce Lamborghini Aventador bude supersport s uprostřed umístěným motorem a bude tak následovat tradici všech těch předchozích modelů jako Miura, Countach, Diablo i Murciélago. Kdy ho italská automobilka oficiálně představí, to zatím není jasné. Obecně se ale očekává, že by to mělo být do roku 2024. Do té doby bychom měli vidět i modernizovaný Urus, ale také nástupce menšího modelu Huracán, který bude také elektrifikovaný a měl by si zachovat osmiválec. První čistě elektrické Lamborghini se pak dá očekávat někdy mezi lety 2025 a 2027.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *