lamborghini_huracan_evo-letiste-bolona-2

Lamborghini spolupracuje s boloňským letištěm už dlouhé roky. Po letištní dráze jezdí totiž jako naváděcí auto pro letadlo i Lamborghini. V těchto dnech proběhla další výměna, kdy italská automobilka na letiště zapůjčilo úplně nový Lamborghini Huracán Evo jako tzv. auto „Follow Me“.

Toto nové letištní Lamborghini Huracán Evo je už sedmým autem, které italská automobilka letišti zapůjčila. Po letištní dráze se bude pohybovat podle vyjádření automobilky na facebooku až do 7. ledna 2022.

Přečtěte si také:  Sněhové pásy na Lamborghini Aventador a kola z dostavníku na Dodge Challenger. Youtubeři nemají hranice

Auto dostalo zcela specifický design, který navrhlo designové studio automobilky Lamborghini Centro Stile. Kombinuje základní zelenou barvu Verde Turbine Matt, která je doplněná o oranžovou grafiku v barvě Arancione Matt. Nechybí ale ani nápisy “Follow Me in our Beautiful Country”, která cestující na letišti Bologna “Guglielmo Marconi” International Airport, kde se auto pohybuje, láká na prozkoumání Itálie. Toto mezinárodní letiště se nachází v blízkosti továrny automobilky Lamborghini v městečku Sant’Agata Bolognese.

Jde o docela obyčejné Lamborghini, které je poháněno benzinovým 5,2litrovým motorem V10 s atmosférickým plněním. Jeho výkon je 470 kW/640 koní při 8000 ot./min a maximální točivý moment vrcholí 600 Nm při 6500 ot./min. S hmotností bez provozních náplní 1422 kg dosahuje výkonové hmotnosti 2,22 kg/k, zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a z 0 na 200 km/h za 9,0 sekundy.

Přidat komentář