Tak, jak řada lidí dnes nemůže přijít na jméno nastupující elektromobilitě, tak před pár lety lidé hanili vozy typu SUV. Bylo to v době, kdy začala narůstat jejich obliba a postupně je začalo nabízet stále více automobilek. Nejvášnivější reakce se pak ozývaly ve chvílích, kdy výrobu SUV oznámily značky, ke kterým se tehdy prostě nehodily.

Přečtěte si také:  Lamborghini ukazuje nové barvy pro SUV Urus skvělým videem, které ale brzy možná zakážou

Bylo jedno, jestli to byl Rolls-Royce nebo třeba Lamborghini, především internetoví diskutéři nepředpovídali SUV těchto i podobných značek žádný velký úspěch. Čas ovšem ukázal, že opak byl a je pravou. Právě Lamborghini s modelem Urus slaví velké úspěchy. Dokonce šlo o model, který před nedávnem táhl prodeje. A v těchto dnech automobilka ohlásila, že v továrně v italské Sant’Agata Bolognese byl vyroben Urus už s pořadovým číslem 15 000.

Lamborghini Urus bylo představeno v roce 2017 a už v roce 2019 značka zdvojnásobila výrobní kapacity. Takový o něj byl zájem. Důvodem je hlavně jeho kombinace sportovních genů a vysokého komfortu. Zároveň je Urus, a dnes už i další SUV jiných značek, důkazem toho, že tento typ vozidel může být i při vysoké rychlosti takřka stejně schopný, jako standardně sportovně laděná auta. Nevěříte? Pak připomínáme nedávný čas nového Porsche Cayenne na okruhu Nürburgring.

V případě modelu Urus může být důkazem jeho pohonná jednotka, kterou je přeplňovaný osmiválec o objemu čtyř litrů. Ten je naladěn na 641 koní a 850 Nm. Z klidu na 100 km/h umí vystřelit za 3,6 sekundy, na 200 km/h jen za 12,8 sekundy a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 305 km/h.

Přečtěte si také:  Lamborghini chystá velkou elektrifikaci. Plug-in hybrid už za 2 roky, elektromobil o chvíli později

Jubilejní 15tisící vůz je určen pro zákazníka z Velké Británie. Lakován je barvou Grigio Keres Matt a interiér je v dvoubarevném provedení Nero Ade a Verde Scandal.

Přidat komentář