Pamatujete si dobu, kdy jste měli ještě mokrý řidičák a váš táta se netvářil moc nadšeně na to, že byste si půjčovali jeho auto? Bylo to možná poněkud drsné, ale měl k tomu dobrý důvod. Stejně jako muž, který si k opravdu zvláštní příležitosti pořídil opravdu zvláštní verzi Fordu Mustang. Auto bylo pořízeno u příležitosti svatby jeho dcery, která v něm měla jet. A protože jeho dvacetiletý syn má řidičák zatím jen na zkoušku, zakázal mu, aby se k autu přibližovat a hlavně, aby s ním kamkoliv jezdil. Mladý řidič za volant bez doprovodu nesměl ani dle zákona. Jenomže zákazu nedbal a skončilo to tak, jak muselo.

Říká se, že zákazy jsou od toho, aby se porušovaly, ale nic se nemá přehánět. Otec mladého řidiče ve zkušební době měl dobrý důvod, proč mu své jen týden staré auto zakázal. Šlo totiž o Ford Mustang R-Spec, tedy něco jako australskou verzi Shelby GT500.

Přečtěte si také:  Toto je 8 rodinných aut, která trpí známými problémy. Při jejich koupi si na ně dejte pozor

Australské zastoupení značky Ford dalo vzniknout jen 500 kusů této specifikace, přičemž Mustang pohání osmiválec o objemu pěti litrů, který je naladěn na 700 koní a 830 Nm. A to je síla, k jejímuž zvládnutí už to chce pořádné zkušenosti nebo alespoň rozum v hlavě. Co si ale budeme povídat. Kombinace 20letého řidiče s mokrým řidičákem a 700 koní prostě dobře dopadnout nemohla.  

Australská televizní stanice 7News se případu věnovala a informovala o tom, že mladík to prostě nevydržel, auto si bez dovolení vypůjčil a vyrazil na projížďku po městě. Jenomže se nechal unést a popustil tomu masivnímu stádu koní otěže, což ale vedlo k rychlému konci jeho výletu.

Přečtěte si také:  Ford Mustang přijde o svůj bublající osmiválec. V nové generaci jen jako elektromobil?

Auto neudržel na silnici, vyletěl ven a naboural do sloupu elektrického vedení. Při samotné nehodě se mu nic nestalo, ale něco nám říká, že tvrdá ruka jeho táty už nějaké ty fyzické následky zvládla způsobit. Ne snad proto, že si bez dovolení vypůjčil auto a naboural jej. Ale hlavně z důvodu, že tato verze Mustangu vyjde na v přepočtu zhruba 1,5 milionu bez daně. Problém ale je, že pojišťovna nehodu neproplatí, protože mladík neměl za volantem bez doprovodu zkušenějšího řidiče co dělat. Tohle tedy bude tátovi splácet ještě minimálně ve třiceti.

15 komentáře

  1. Pardon, ale to vážně nikoho, krom mě, neučili rodiče o tom, že auto, který není moje bez dovolení nemám řídit? A co si ten tatík asi myslel, jestli dal klíče od takovýho auta jen tak na stole?

  2. Ta cena mi přijde dost nízká. Běžný Mustang V8 v ČR stojií okolo 1,5 Mega. Mustang Shelby okolo 3,5 Mega.
    U limitované edice 500 kusů bych čekal cenu vyšší.

    Hrát hry na PC a skutečnost je někdy velký rozdíl.

  3. Viz komentář níže, zbraně v domě by měly být dobře zabezpečeny. Auto pr*at, kdyby se ten kokos zabil, pak by to byla tragédie.

  4. A tyhle mladý blbci si myslí, že pak stačí říct promiň, já myslel, já netušil, já nechtěl, já nevěděl…atd, doplňte si sami.

Přidat komentář