test-1969-ford-mustang-mach-1- (54)

Symbolem amerického auta je pro drtivou většinu lidí právě Ford Mustang. Svalnaté kupé s pořádným řvoucím osmiválcem, ale to by se do několika let mohlo změnit. Ford prý plánuje udělat z mustangu čistý elektromobil. Bez osmiválce a toho typického bublání!

To, že se z Fordu Mustang stane elektromobil, se objevilo na internetu (ostatně jeden elektromobil s „Mustang“ v názvu už vznikl). Mělo by se tak stát už v jeho nové generaci, která se ale prý neobjeví dříve než v roce 2028. Do té doby by měla alespoň ve výrobě zůstat ta současná se spalovacími motory. S touto informací přišly nejen světové internetové magazíny, ale ve videu se o ní zmínil i magazín Autoline Network. Reportáž o Fordu Mustang začíná v čase 4:31.

Z jiných zdrojů ovšem naopak zaznívá, že je to blbost a úplná spekulace, a že žádné takové rozhodnutí nebylo vyřčeno. Zmiňuje se o tom ve svém článku například magazín carscoops.com.

Přečtěte si také:  Mazda překvapila. V Evropě představí nový šestiválec, diesel i Wankel

Současná verze Fordu Mustang by měla ve výrobě zůstat do roku 2025, v němž by ji měl nahradit výrazněji designově upravený model. Technické řešení by však mělo zůstat. Připomíná to vlastně modely Volkswagen T5 a T6 a Volkswagen Caddy, protože u nich to funguje podobně. Mustang by si ale prozatím měl zachovat své osmiválce, ale možná přijde i s nějakým více či méně elektrifikovaným řešením.

Pokud by se tak stalo,tak se nabízí třeba pohonné ústrojí z plug-in hybridního Fordu Explorer. Ten kombinuje vidlicový benzinový šestiválec 3.0 EcoBoost s 257 kW/350 koňmi a elektromotor o výkonu 74 kW/100 koní. Celkový výkon pohonné soustavy je 336 kW/457 koní a 825 Nm. O dynamiku by tak nepřišel, ale o ten parádně bublající osmiválec ano…

Test Ford Mustang Convertible 5.0 Ti-VCT V8 GT (2020)

O tom, jak to s Mustangem bude, se zatím můžeme jen dohadovat. S nástupem nového amerického prezidenta Joea Bidena se to může ještě změnit. Ale také nemusí, spíše naopak, protože Joe Biden chce elektromobilitu podporovat a urychlit její nástup.