Každoročně se v období Vánoc v televizi ukáže i u nás dobře známá rodina Griswoldových. Hlavní postavou této lehce zběsilé rodinky je Clark W. Griswold, který ve vánočním dílu zoufale touží po normálních Vánocích, jež bude u velkého stromečku trávit šťastná a spokojená rodina. Jenže jak už to tak v amerických levných komediích bývá, nic se mu nedaří tak, jak si naplánoval.

První film o této rodině pochází už z roku 1983. Ani za tak dlouhý čas tahle rodina nezmizela. Na světlo světa ji vytáhla automobilka Ford, která ji obsadila do nejnovější vánočně laděné reklamy na elektromobil Mustang Mach-E.

Přesně jako ve filmu, i reklama začíná tím, že se Clark rozhodne rozsvítit vánoční osvětlení domu. A také stejně jako ve filmu se mu to ani tentokrát napoprvé nepovede. Zakročí až paní Griswoldová, která i po těch bezmála 40 letech vypadá skvěle. Jen tentokrát nekontroluje kabely, ale nahodí jistič a mimo jiné zapojí Mustang Mach-E. Zbytek rodiny pak spíše než osvětlení domu řeší stylový americký elektromobil. Nic super převratného, ale je celkem zajímavé vidět, jak známí herci vypadají po tolika letech. 🙂

Elektrický Ford Mustang Mach-E nabídne pohon všech kol, až 465 koní, 830 Nm a dojezd až 600 km

A jen pro připomenutí. Ford Mustang Mach-E sice nese slavné jméno, ale jde o moderní SUV. Vůz je právě v těchto dnech uváděn na trh, a jak už jsme řekli, že jde o čistokrevný elektromobil. Nabízen je ve variantách se standardním a prodlouženým dojezdem (liší se kapacitou vysokonapěťového akumulátoru) a s pohonem zadních nebo všech kol. Varianta s větším akumulátorem a pohonem jedné nápravy by podle předběžných údajů měla nabídnout dojezd až 600 km. Pro konfiguraci s prodlouženým dojezdem a pohonem všech kol Ford vsadil na výkon 248 kW/337 koní a točivý moment 565 Nm.