Už když Mercedes-Benz poprvé uvedl vpravdě fantastický G 500 4×4², vyvolalo to obrovský rozruch. Ostatně, není se co divit. Už standardní třída G, která před pár dny prošla naším redakčním testem, nejde na silnici přehlédnout. A co teprve, když je přizvedlá tak, že umí zastínit slunce? 

Tohle auto, tedy G 500 4×42 má jen jednu jedinou vadu. Už se nevyrábí. To ale neznamená, že by všichni ti, kteří si na něj brousili zuby, měli smutnit nebo na inzertních serverech hledat ojeté kusy. Stačí chvíli počkat, protože Mercedes-Benz dle všeho chystá druhou generaci tohoto monstra. Auto, které ji nápadně připomíná, bylo zachyceno fotografy magazínu Carscoops.com, přičemž maskovaný prototyp naznačuje, že finální verze auta už se blíží.

Tohle je absolutní vrchol opulentnosti! Mercedes-Benz G 500 4×4² ve verzi Landaulet

Těžko říct, kdy konkrétně dorazí, ale tipujeme druhou polovinu příštího roku. Novinka by měla stát na základech nejnovější třídy G a z první generace si vezme portálové nápravy a velká kola obutá do ještě větších pneumatik. Krom toho by měla dostat LED přední i zadní osvětlení, přepracovaný interiér a upravený exteriér. Ten bude samozřejmě nepřehlédnutelný! Nově tvarované budou oba nárazníky, velké blatníky a přibude také příplatková LED světelná rampa na střechu.

Kromě toho, kdy G 4×42 konkrétně dorazí, je také zatím velkou neznámou to, co jej bude pohánět. Nejčastěji se mluví o benzinovém motoru V8 s objemem čtyř litrů, který je přeplňován dvojicí turbodmychadel. Konečné naladění je také ve hvězdách, ale pod 425 koní a 610 Nm výkon a točivý moment jistě nepůjde. Ještě dodáme, že třídy G 4×42 bylo na českém trhu prodáno zhruba 40 kusů. Tak uvidíme, jak si u zákazníků povede její druhá generace.