Lamborghini potvrdilo, že dříve či později bude Urus elektromobilem

Od Anina Russová | Zdroj: Drive, Lamborghini - Foto: Lamborghini - 17. 5. 2022 0

Když se řekne Lamborghini, nejspíš si všichni vybaví ikonické italské supersporty. Jenomže dnes je nejprodávanějším modelem SUV Urus, se kterým italská značka slaví velké úspěchy. Jde o jedno z nejvýkonnějších, ale zároveň nejdražších SUV na trhu, a to i díky přítomnosti plnotučného, a hlavně spalovacího motoru. Jenomže tak tomu nebude napořád. Designér automobilky potvrdil, že je ve hře plná elektrifikace tohoto modelu. Hned tak to ale nejspíš nebude.

Prozradil to magazínu Drive samotný designér automobilky Mitja Borkert. Podle něj je přerod modelu Urus na elektromobil naprosto nevyhnutelný. Dodal ale, že Lamborghini bude zákazníkům spalovací motory nabízet tak dlouho, jak to jen bude možné.

Přečtěte si také:  Lamborghini láme prodejní rekordy. Není to ale díky jeho tradičním supersportům

„Dříve nebo později se Urus stane elektrickým, abych byl upřímný, světové trendy a společenské přijetí, to směr světových trendů,“ řekl Borkert magazínu. „Pro tyto druhy aut dává elektrifikace smysl,“ dodal.

Ze supersportovního skvostu je masovka. Lamborghini hlásí skvělé prodeje modelu Huracán

Přiznal také, že je milovníkem spalovacích motorů, je ale otázkou, jak se na ně budou dívat zákazníci budoucnosti, tedy dnešní děti. „Lidé jsou v tuto chvíli zvyklí na to, že V10 je emocionální. Ale nevím, jestli to zákazníci třeba za 40 let budou vnímat stejně. Jsem někdo, kdo miluje spalovací motory, ale přechodu na elektřinu se nebojím,“ řekl.

Přečtěte si také:  Lamborghini velmi pomalu plánuje svůj první elektromobil. Nejspíš půjde o malé SUV

Zatím ale není pravděpodobné, že by se stal Urus elektromobilem nějak brzy. Spíše naopak. Tato generace si zcela jistě ponechá spalovací motor a v elektrické verzi by tak mohla koncem tohoto desetiletí dorazit až ta další.