Ze supersportovního skvostu je masovka. Lamborghini hlásí skvělé prodeje modelu Huracán

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini -  23. 4. 2022


Zdá se, že Lamborghini, světovým krizím navzdory, ví, co dělá a má skvělé prodeje. Tahounem automobilky je SUV Urus, ale ani ostatní modely, především jeden z nich, si nevedou vůbec špatně. Jde o Huracán, kterého už Lamborghini vyrobilo a prodalo 20 000 kusů. A to je na velmi specifický italský supersport opravdu dobré.

Lamborghini Huracán je na trhu osm let, tedy od roku 2014. Jubilejní model s výrobním číslem 20 000 dnes už patří majiteli z Monaka. Jde o verzi Huracán STO, která dostala barvu s označením Grigio Acheso Matt, tedy matnou šedou. Pohání jej samozřejmě desetiválec, který produkuje 640 koní.

Lamborghini si dle svých slov bylo od začátku jisté, že Huracán bude mít úspěch. A ve chvíli, kdy s ním zajeli rekordní čas na Nürburgringu, bylo jasné, že zákazníci se jen pohrnou. Předseda představenstva automobilky a generální ředitel Stephan Winkelmann k modelu před časem řekl: „Už při odhalení tohoto modelu jsme si řekli, že s Huracánem připíšeme novou kapitolu do velké historie značky. Huracán svým uvedením přinesl evoluci v designu, technologickém know-how, jízdních vlastnostech, rekordech a samozřejmě prodejních rekordech.“

Dle informací od automobilky mají třetinu všech prodejů na svědomí zákazníci z Ameriky. Za nimi jsou Britové a zákazníci v Číně. 60 % všech prodaných kusů pak prošlo rukama specialistů z programu Lamborghini Ad Personam, který se stará o individuální úpravy.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *