Je to jen pár dnů, kdy se v Rusku potopilo do ledové vody hned několik aut najednou. Ačkoliv jsou tamní zimy tuhé, ta letošní není výjimkou, zamrzlé rybníky a jezera mohou jako ideální parkoviště jen vypadat. Své už o tom ví skupina ruských rybářů, která ignorovala všechny vydané zákazy parkování a vjezdu na led, a tak přišla o auta.

Vše se stalo v zálivu, jen kousek od Vladivostoku. Brzy ráno dorazilo na místo velké množství rybářů, kteří se těšili na úlovek. Veškeré zákazové cedule ignorovali a zaparkovali přímo na ledu. Důvod byl prostý, kdyby parkovali tam, kde to bylo povoleno, čekala by je několikakilometrová pěší túra. A lenost prostě vyhrála.

Šílený Rus vyhodil Mercedes-Benz G 63 AMG z vrtulníku. Důvod je prostě typicky ruský

Jenomže už kolem desáté hodiny dopolední, kdy sluníčko získávalo na síle, led povolil. Do vody v tu chvíli spadlo na 30 aut, některá skoro až na dno, jiná zůstala částečně trčet ven zachycená na popraskaném ledu. Je velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.

Nakonec někteří s pomocí svých známých auta vytáhli a dokonce s nimi i odjeli. Takové štěstí ale rozhodně neměli všichni. Některá hodně zničená auta už se možná nikdy znovu nerozjedou. A to vše úplně zbytečně. Stačilo jen parkovat tam, kde to bylo povolené. Ale to je prostě Rusko…