mercedes-benz-tridy-v-taxi

Jak poznat, že auto, které chcete koupit, nebyl taxík. Tyto značky a barvy mohou být vodítkem

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: carVertical - Úvodní foto: Mercedes-Benz - 6. 4. 2023


Inzertní weby jsou plné aut, která kdysi sloužila jako taxíky. Kupující se jim obvykle vyhýbají, protože se obávají zvýšeného opotřebení způsobeného častým popojížděním. Je však koupě vozu, které dříve sloužilo jako taxi, opravdu tak špatný nápad? A jak poznáte auto, které sloužilo jako taxík?

Proč je lepší vyhnout se vozům, které sloužily jako taxi?

Taxíky mohou mít na tachometru stovky tisíc kilometrů, což znamená, že mnoho základních dílů už může být opotřebovaných. I když byl vůz dobře udržovaný, může být vysoký počet najetých kilometrů při hledání ojetého vozidla stále velkým problémem.

Přečtěte si také:  Češi barevnější auta nevyhledávají, přesto se u žen i u mužů preference barev v průběhu života mění

„Měli by se kupující vyhnout nákupu vozů taxi? I když to závisí jen na jejich rozhodnutí, cena každého vozu by měla odrážet jeho skutečný stav, který závisí na tom, jak byl používán. Vozy taxi mohou být skutečnými žrouty peněz, protože jsou často opotřebované,“ říká Matas Buzelis, automobilový expert a vedoucí komunikace společnosti carVertical.

Taxíky absolvují většinu svých jízd ve městě, což nadměrně zatěžuje různé části vozu, zejména motor, brzdy a převodovku. Vozidlo s podobným počtem kilometrů, které jezdí převážně po dálnici, bude v mnohem lepším stavu.

Díky novince u prověření ojetého auta nyní zjistíte, jestli bylo provozováno jako taxi

Interiér ojetých vozů taxi může být také opotřebovaný, zejména zadní sedadla. Zatímco většina lidí se snaží svá vozidla šetřit, cestující v taxi často nastupují se zasněženými botami nebo mokrými bundami, což se na interiéru vozu dlouhodobě projeví.

Vozový park taxislužby se obvykle skládá ze spolehlivých vozidel s dobrou pověstí, která mohou ujet mnoho kilometrů. Vzhledem ke všem výše uvedeným skutečnostem je však dobré se těmto vozům na trhu s ojetými vozy vyhnout.

Přečtěte si také:  Výrobce podvozků ukazuje nové BMW M3 Touring. Dal mu nižší pružiny a kovaná kola

Jak rozpoznat vůz, který byl používán jako taxi

Kontrola historie vozidla je jednoduchý způsob, jak zjistit, zda bylo vozidlo používáno jako taxi. Takové informace lze jinak těžko odhalit, protože nepoctiví prodejci často zatajují nepříznivé skutečnosti o vozidle. Vozy taxislužby mohou mít vyšší počet najetých kilometrů – díky čemuž se stávají častou obětí podvodů s najetými kilometry. Mohou být také výrazněji opotřebované a obvykle budou stát méně peněz.

Nejoblíbenějšími značkami vozů taxi na trhu ojetých vozidel jsou Mercedes-Benz (29 % všech vozů taxi prověřených na carVertical), Volkswagen (14,4 %), Škoda (12,3 %), Volvo (10,9 %) a BMW (5,8 %). Vzhledem k tomu, že si kupující těchto výrobců velmi cení, využívají podvodníci často této poptávky k dosažení zisku.

Policejní hlídky za dob socialismu neměly slitování – video

Nejčastěji se jako taxíky používají německé vozy. Na prvním místě je Mercedes-Benz třídy E (17,9 %), následuje Škoda Superb (7,7 %), Volkswagen Passat (6,1 %), BMW řady 5 (5 %) a Volvo V70 (4,7 %).

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 2. týden 2023: Seznam aut není z nejkratších, nechybí ani Porsche, AMG nebo Volvo

Barva vozu může také prozradit jeho minulost – mnoho měst používá stejnou barvu pro všechny své taxíky, aby je bylo možné na ulici snadno rozpoznat. Některé modely, jako například třída E, byly vyrobeny pro účely taxislužby, a dokonce dostaly speciální barvu karoserie.

Při koupi ojetého vozu se vyplatí důkladně zkontrolovat jeho karoserii, protože v místech, kde bývaly nálepky či polepy, to může být stále patrné. Vzhledem k tomu, že polepy zakrývají velké plochy vozidla před sluncem, mohou být tyto plochy světlejší a dobře viditelné, což naznačuje, že vůz byl v minulosti používán jako taxi.

Nejoblíbenější značky vozů pro taxi:

 1. Mercedes-Benz – 28,99%
 2. Volkswagen – 14,41%
 3. Škoda – 12,32%
 4. Volvo – 10,87%
 5. BMW – 5,81%
Přečtěte si také:  Prověření ojetého auta před koupí

Nejoblíbenější modely taxi vozů:

 1. Mercedes-Benz třídy E – 17,9%
 2. Škoda Superb – 7,7%
 3. Volkswagen Passat – 6,1%
 4. BMW řady 5 – 5%
 5. Volvo V70 – 4,7%
 6. Škoda Octavia – 4,1%
 7. Mercedes-Benz třídy V – 3,5%
 8. Mercedes-Benz třídy C – 2,8%
 9. Audi A6 – 2,1%
 10. Volvo V90 – 2,1%

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *