Škoda Superb iV

Díky novince u prověření ojetého auta nyní zjistíte, jestli bylo provozováno jako taxi

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Cebia - Foto: Ondřej Lilling - 24. 9. 2021


Koupě ojetého auta může být rizikem. Na autě mohou váznout právní vady, ale může být, ačkoliv tak na první pohled nevypadá, třeba i po vážné dopravní nehodě. Rizikem může být i fakt, že vaše vybrané ojeté auto bylo provozováno jako taxi.

Systém Autotracer od polečnosti Cebia toto umí odhalit. Díky novým datům se lze dozvědět, že vozidlo:

  • nebylo provozováno jako taxi
  • bylo provozováno jako taxi a v jakém období
  • k aktuálnímu dni je stále provozováno jako taxi
Přečtěte si také:  Koupě auta bude luxus. Týkat se to bude i ojetin, které za poslední dekádu zdražily na dvojnásobek

U vozů taxi hrozí věší riziko podvodu

Informace o tom, za bylo či nebylo vozidlo provozováno jako taxi, je přitom velice důležitá. Takové vozy mívají najeto více kilometrů a častěji tak u nich hrozí i stočení tachometru, navíc bývají více opotřebované a je důležité u nich zkontrolovat technický stav.

U vozidel, která sloužila k provozování taxi služby, může docházet k častějším podvodům, aby se zvýšila jejich cena a zároveň pravděpodobnost prodeje, protože o takové vozy příliš zájem není. „Věříme, že přidání této položky ke kontrole historie vozidla naši klienti uvítají stejně jako další novinky, které pro ně připravujeme,“ říká Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

Zvýšený zájem o ojetiny zneužívají podvodníci na internetu

Díky systému Autotracer lze zjistit, zda nemá auto stočený tachometr, nebylo havarované a pokud ano, jaká vznikla škoda a v jaké finanční výši, jak bylo auto servisované, jaký je skutečný rok jeho výroby a datum první registrace, pro jakou zemi bylo vyrobeno, zda není hlášené jako odcizené či není zatížené leasingem nebo spotřebitelským úvěrem či jak a za kolik bylo v minulosti inzerované. Součástí systému jsou i fotografie z inzerce či po případné havárii nebo poškození. Nedílnou součástí prověření je mj. také podrobný návod na identifikaci vozidla, díky čemuž může klient odhalit, zda vozidlo nebylo nelegálně předělané – například svařené ze dvou havarovaných vozidel.

Přečtěte si také:  Zima pomůže ušetřit starosti i peníze při výběru a kontrole ojetého vozu

„Návod na identifikaci vozidla je velice důležitý. Nabízíme klientům nejpodrobnější návod na trhu jak poznat, že vozidlo bylo předělané, čímž je v maximální míře chráníme proti dalšímu a velmi nebezpečnému podvodu,“ dodává Martin Pajer.

Podívejte se, jak ve výpisu historie vozidla od Cebia vypadá, když vozidlo bylo či je provozováno jako taxi:

vypis - cebia - auto jako taxi

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *