2021-ferrari_812_superfast_speciale_edition- (7)

Ferrari proti všem. Výrobce vyvíjí spalovací motor, který bude prodávat i po roce 2035

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Foto: Ferrari - 16. 5. 2023


Italská automobilka Ferrari sice své modely také elektrifikuje, dokonce chystá svůj první elektromobil, ale přesto stále investuje peníze i do vývoje spalovacích motorů. Benzinový motor chce ve svých modelech prodávat i po roce 2035, kdy má v EU začít platit zákaz prodeje aut s nenulovými emisemi CO2.

Šéf italské automobilky Benedetto Vigna se před nedávnem vyjádřil v tom smyslu, že spalovací motory u Ferrari neskončí ani po roce 2035. Nebudou ale jezdit na fosilní palivo, nýbrž na syntetické palivo. „Před několika týdny jsem se zúčastnil diskuse o syntetických palivech, která by pro nás mohla být vhodným řešením. Hlavně kvůli tomu, že umožňují provozovat auto se spalovacím motorem, které je zároveň uhlíkově neutrální,“ měl podle magazínu Motor1.com říci Vigna. 

Ferrari teď bude do vývoje spalovacích motorů investovat, aby mohly bez problémů syntetické palivo spalovat a majitelé a řidiči vozů se vzpínajícím se koněm ve znaku si mohli stále užívat ten epický zvuk motoru a výfuk tak, jak jej známe dnes.

Ferrari 208 Turbo poháněl osmiválcový dvoulitr. Důvodem byly vysoké daňové poplatky za registraci

Přesto Ferrari nesází na jedinou kartu a elektrifikované modely připravuje. Už zanedlouho by mělo představit i čistý elektromobil. To by se mělo začít prodávat už v roce 2025. Rok 2030 má potom pro italskou automobilku znamenat uhlíkovou neutralitu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru