volkswagen_id5_gtx- (3)

Elektromobilita je všude kolem nás, automobilky chrlí jeden elektrický model za druhým, a řidiči si musí postupně zvykat na to, že spalovací motor se v budoucnosti stane naprostou minulostí. Evropská unie má o ukončení prodeje spalovacích motorů jasné plány, které se většina automobilek snaží dodržet.

Ovšem ekologičtí aktivisté z Greenpeace mají ještě úplně jiný názor. Dokonce zažalovali Volkswagen, přičemž požadují, aby automobilka ukončila výrobu aut nejpozději do roku 2030. Aktivisté dali zástupcům značky osm týdnů na reakci.

Přečtěte si také:  BMW se nechce zavázat ke konkrétnímu datu ukončení výroby spalovacích motorů. Důvodem je i infrastruktura

Dle agentury Reuters se k žalobě Greenpeace přidala klimatická aktivistka Clara Mayerová z hnutí Fridays for Future. Jejich požadavky jsou poměrně přísné. Podle nich by měl Volkswagen ukončit výrobu spalovacích aut proto, aby snížil emise, které produkuje, o 65 % oproti emisím u roku 2018. Žaloba dala automobilce osm týdnů na reakci, automobilka se zatím nijak nevyjádřila. Už dříve ale veškeré požadavky nejen Greenpeace, ale i dalších ekologů ostře odmítla.

Dříve se značka vyjádřila takto: „Volkswagen se již v roce 2018 zavázal plnit Pařížskou klimatickou dohodu a má ambiciózní strategii týkající se elektrifikace. Zároveň jen do roku 2025 investuje do elektromobility 35 miliard eur.“

Přečtěte si také:  Kalifornie plánuje v roce 2024 zákaz spalovacích motorů, které neslouží k dopravě

Nejde ale o první žalobu ohledně ochrany klimatu. Už v květnu německý ústavní soud rozhodl, že Německo dostatečně nechrání budoucí generace před důsledky změn klimatu. Nizozemský soud zase nařídil společnosti Shell snížit své emise.

15 komentáře

 1. Ekologicti aktiviste ? Urcite ne. Teroriste je ten spravny vyraz. To ze v jizni Americe je priroda plundrovana tezbou nerostu na vyrobu baterii elektrickych aut a ze se tam tim nici zivotni prostredi desitek milionu lidi to tyhle zelene blbecky vubec nezajima. Zajimave by bylo vedet, kolik stromu kazdy z nich uz zasadil,anebo pomohl zasadit jako symbol pro zachranu zivotniho prostredi

 2. Vy eko č***** nebudu jezdit s elektro autem jelikož když začnou hořet baterky a to se uhasit nedá to se musí nechat shořet a to je pak za nový auto

 3. Drzost zelených fanatiků, rekrutujících se ze zajištěných synáčků a dcerunek, vesměs dosud nevydělávajících, studujících všelijaké pofiderní obory pro polointeligenty, nezná mezí.

 4. Svět se zbláznil, kdyby nebylo spalovacích motorů tak žijeme ve středověku. Hysterie kolem spalovacích motorů, je úplně zbytečná, protože auta tvoří jen 3procenta celkového světového znečištění a každý další motor je čistší jak ten předchozí. Ale za to nemůže EU, to je přirozený vývoj.

 5. Těmto ekokofašistům bez špetky zdravého rozumu bych vzal všechny výhody a služby co spalovací motor obstarává.
  Například osobní dopravu , městskou dopravu , dopravu zboží potravin a materiálu na výrobu čehokoliv co lidstvo používá.
  Všechno co se na světě někam převáží nebo rozváží z drtivé většiny zastane auto se spalovacím motorem jsou to pokrytci ať se všeho vzdají a vrátí se do středověku a můžou v něm zůstat.

 6. Pokud jim jde skutečně o CO2, uhlíkovou stopu a ekologií, tak by se neměli množit, čímkoliv jezdit, protože ani bicykl není bez ekologického zatížení a hlavně by měli zvážit setrvání na tomto světě.sami jsou největší zátěži tohoto světa.🤦

 7. Všem eko aktivistům okamžitě zabavit auta na fosilní pohon, včetně jejích rodinných příslušníků.
  Kupte si e-auta.

   • Souhlas, již jeden let z Evropy do Austrálie vyprodukuje tolik škodlivin jako 100000 aut za celý rok. A to je holý fakt. Ať hlavně jezdí elektroautama ti co to propagují hlavně v Bruselu. A to oni jezdí hlavně se spalovacími motory.

Přidat komentář