traktor-sekacka-na-travu

Kalifornie plánuje v roce 2024 zákaz spalovacích motorů, které neslouží k dopravě

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com - Foto: pxhere - 23. 10. 2021


Nejen v Evropě se řeší emise CO2 ve velkém. Začíná se to hodně řešit i Americe, protože tam plánují zakázat spalovací motory v nářadí a podobných nástrojích, které neslouží primárně k dopravě. A to už v roce 2024.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom nejen plánuje zákaz spalovacích motorů v autech od roku 2035 – tedy stejně jako Evropská unie – ale zároveň chce už od roku 2024 zakázat všechny benzinové nástroje, které nejsou důležité pro dopravu. Týká se to tedy hlavně motorových pil, sekaček, křovinořezů a podobných zahradnických a dalších nástrojů, ale i generátorů.

Jde o spalovací motory, jejichž výkon je 25 koní a méně, což nakonec zahrnuje i některé další nástroje a dopravní prostředky jako golfové vozíky, některé čtyřkolky a podobně. Týkat se to má dokonce až 16,7 milionů malých motorů, což je o poznání více než je v Kalifornii osobních vozidel (13,7 milionu). Podle tamějších úřadů se totiž prý hodina používání fukaru na listí rovná jízdě s Toyotou Camry z roku 2017 na více než 1600 kilometrů.

To má sice ochránit Ameriku od „zbytečných“ emisí CO2, ale zároveň to může být likvidační pro výrobce takových strojů a nástrojů. Pro ty slíbila tamější administrativa vyčlenit pomoc ve výši 30 milionů dolarů. Ale bude to stačit?

Štítky: , , ,

1 názor na “Kalifornie plánuje v roce 2024 zákaz spalovacích motorů, které neslouží k dopravě”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *