2022-bmw-rady-2-active-tourer-modra- (4)

Automobilky se postupně přizpůsobují chystanému omezení či zákazu prodeje aut se spalovacími motory a jedna po druhé ohlašují, kdy přejdou na výrobu především elektromobilů. Ovšem BMW se dle posledních informací rozhodlo, že žádné ohlášky konce spalovacích motorů rozhodně nebude podívat. Důvodem je mimo jiné i chybějící infrastruktura.

Přečtěte si také:  BMW nechce přestat vyrábět auta se spalovacími motory. Technický šéf značky k tomu má pádné argumenty

Na téma nastupující doby elektrické se vyjádřil přímo generální ředitel značky Oliver Zipse, a to pro agenturu Reuters. Mimo jiné také řekl, že BMW bude na dobu výhradně elektrickou připraveno ve chvíli, kdy bude povinné se do ní zapojit. A je jedno, kdy to bude, protože elektrické modely už v nabídce má. „Pokud město nebo země zakáže spalovací motory dříve, máme na to odpověď a odpovídající elektrické modely,“ řekl.

Zároveň se ale vyjádřil v tom smyslu, že si není jistý, že je plošný zákaz tou nejlepší cestou. „BMW si z toho nedělá vrásky, ale to, zda jde o dobrý nápad, je otázkou,“ řekl. Na téma elektromobility se pak vyjádřil i šéf vývoje automobilky Frank Weber: „Poslední, co chceme, je, aby si zákazníci museli kupovat elektromobily ve chvíli, kdy pro ně neexistuje dostatečná infrastruktura,“ řekl.

Přečtěte si také:  Renault a Dacia chtějí posunout termín pro zákaz spalovacích aut. Chtějí zákazníkům co možná nejdéle nabízet dostupná auta

I přesto všechno ale BMW očekává, že nejpozději do roku 2030 se budou jeho prodeje do roku 2030 týkat elektromobilů až z poloviny. Přesto si značka myslí, že spalovací motory rozhodně nejsou mrtvé.

Bohužel ale Evropská unie má zcela jiné myšlenky. Podle ní je nutné, aby byly spalovací motory zcela zakázány nejpozději do roku 2035. Postupně se ale ozývají hlasy, které s tím rezolutně nesouhlasí. Proti jsou některé automobilky, státy, ale i specialisté na elektrickou infrastrukturu. Právě ti často namítají, že síť by příliš rychlý nástup elektromobility rozhodně nemusela zvládnout. EU ovšem zatím ze svých plánů neustoupila.

Přidat komentář