Greenpeace přelepili na německých dálnicích dopravní značky. Z původních 130 km/h udělali 100 km/h
Hnutí Greenpeace přelepilo na německých dálnicích dopravní značky. Místo doporučené rychlosti 130 km/h ukazovaly 100 km/h.
Hnutí Greenpeace přelepilo na německých dálnicích dopravní značky. Místo doporučené rychlosti 130 km/h ukazovaly 100 km/h.
Ještě před nedávnem v Německu fungovaly velmi štědré dotace na nákup elektromobilů. Jejich prodeje díky tomu nebyly špatné. Ovšem ve chvíli, kdy byly tyto dotace zrušeny, se prodej elektromobilů na tamním trhu rychle a výrazně propadl. K 1. lednu letošního roku jezdil v Německu milion elektrických aut, což v té době odpovídalo zhruba dvěma procentům
Ekologická organizace Greenpeace nenechá automobilovou dopravu na pokoji. Nejnověji jim vadí i služební auta. Chtějí je více zdanit, stejně jako auta obecně podle jejich CO2. Není to už šikana? Greenpeace chtějí od vlády, která v současnosti v Německu teprve vzniká, aby provedla zásadní změnu daňové politiky.Chce tím zlepšit uhlíkovou stopu automobilové dopravy. Při nákupu nového
Ekologická organizace Greenpeace nemá auta ráda a ukazuje to poslední dobou hodně výrazně. Nejprve útočila na Volkswagen, teď na Toyotu. Kdo bude další? Kde má Greenpeace teď problém? Vadí jim, že Toyota se nechce vzdát spalovacích motorů. Situace je už tak daleko, že se už ekologická organizace obrátila na japonskou vládu, aby Toyotě domluvila. Ale
Elektromobilita je všude kolem nás, automobilky chrlí jeden elektrický model za druhým, a řidiči si musí postupně zvykat na to, že spalovací motor se v budoucnosti stane naprostou minulostí. Evropská unie má o ukončení prodeje spalovacích motorů jasné plány, které se většina automobilek snaží dodržet. Ovšem ekologičtí aktivisté z Greenpeace mají ještě úplně jiný názor. Dokonce