prvni-jizda-2021-mercedes-benz-e-300-de-4matic-kombi-facelift- (3)

Chcete si koupit kabriolet, kupé či kombík od Mercedes-Benzu? Jejich nabídka výrazně prořídne

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Car and Driver - Foto: Pavel Srp - 6. 2. 2023


Vyrábět auta bude čím dál dražší, takže u automobilky Mercedes-Benz padlo několik rozhodnutí. Zaměří se jen na dražší a luxusnější auta, což přinese konec několika současným modelům i karosářským variantám.

S takovou informací přišel magazín Car and Driver, který ji má podle vlastních slov od vedoucích pracovníků automobilky Mercedes-Benz, kteří nechtějí být jmenováni. Mercedes-Benz chce tímto krokem zvýšit své výdělky a zároveň prodávat ještě luxusnější modely. Ze současných 33 karosářských provedení, které německý výrobce v Evropě a v USA nabízí, jich má zůstat jen 14. Jeden z lidí z automobilky měl říci, že Mercedes-Benz nepotřebuje verze kombi nebo kupé, které se neprodávají, jen proto, aby měl vyšší objemy, ale chce naopak prodávat luxusní auta.

Konec života přijde pro kupé a kabriolety třídy C a třídy E, jejichž pozici by měl zastat nový dvoudveřový model CLE s karoseriemi kupé i kabriolet. Rok 2024 bude konečnou i pro sedan CLS a Mercedes-AMG GT 4dveřové kupé.

Stejný osud čeká i některé kombíky. Jako první to bude mít spočítané současné céčko, které už v nové generaci nevznikne. Rozloučit se s ním budeme muset v roce 2028. Asi o další dva roky později přijde konec i pro kombík třídy E, jehož nová generace bude představena letos (v létě sedan, na podzim právě poslední kombík). A dlouho by pokračovat neměl ani model CLA Shooting Brake. Ten sice také dostane ještě novou generaci (v roce 2025 ), ta už ale bude na elektrické platformě MMA. Tou se ale s praktičtější karoserií rozloučí.

Mercedes-Benz je znovu nejprodávanější prémiovou značkou v České republice

A jisté to nemají ani některá SUV. Nové generace by ještě měly dostat oba modely v nabídce GLC Kupé i GLE Kupé, ale žádná další už se pro ně nechystá a obě SUV-kupé skončí bez náhrady.

V Mercedes-Benzu se ovšem nebude jen škrtat, přijdou i některé zajímavé novinky – nejen ty „normální“, ale i sportovní. Chystá se nová generace kupé Mercedes-AMG GT, která má vycházet z už představeného Mercedes-AMG SL. Po roce 2026 by měly oba tyto modely přijít i v čistě elektrických verzích. V této době má dorazit i nový Mercedes-Benz GLG, který by měl konkurovat Range Roveru Sport.

Se zvýšením zisku bude souviset i to, že Mercedes-Benz se bude snažit prodávat více derivátů v podobě verzí AMG, Maybach i své další nové exkluzivní značky Mythos. V rámci ní by se měly objevit například speedster z Mercedes-AMG SL či sporťáku se vzhůru výklopnými dveřmi jako mělo SLS AMG a legendární 300 SL Gullwing. Těšit se prý můžeme i na čtyřdveřový pick-up na základě Mercedes-Benzu třídy G.

Ve velkém se začnou zlepšovat elektromobily. Mercedes-Benz bude instalovat větší, až 150kW baterii a celkový výkon jeho aut přesáhne 1000 kW. Výjimkou pak nemají být dojezdy přes 800 km s rychlostí dobíjení až 270 kW díky 800V technologii, kterou už používají třeba elektromobily Hyundai a Kia.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru