Mercedes-Benz SLS AMG Black Series představen. Je to působivý kus techniky

Autor: Anina Russová - 13. 11. 2012


Seznamte se, tohle je zbrusu nový Mercedes-Benz SLS AMG Black Series. Představuje se nám na videu přímo z dílny Mercedesu. Další z rodiny Black Series se prozatím představuje jen na pár fotografiích a tomto povedeném videu. Oficiální debut bude mít na autosalonu v Los Angeles za dva týdny.

Už teď se ale Mercedes, a nutno podotknout, že oprávněně, chlubí tím, že stvořil montrum. Zrychlení 0-100 km/h za 3,6 sekundy, výkon 631 koní a minimální hmotnost. To jsou čísla, která mluví za vše. Ale aby bylo jasno, oproti „klasickému“ SLS AMG je tohle technicky opravdu dál. Stálý pohon všech kol, motor V8 o objemu 6,2 litru je možno vytočit až k 8000 otáčkám! Maximální rychlost byla elektronicky omezena na neskutečných 315 km/h.

Co je ale také velmi důležité, kromě technických vymožeností, také SLS radikálně zhublo – o 70 kg. To rozhodně není málo. Kila se technikům z automobilky podařilo srazit především díky použitým materiálům. Karbon a kevlar je možné najít jak v interiéru, tak v exteriéru, titanový výfuk, nové skořepinové sedačky, ale třeba i brzdové kotouče. Tahle bestie, které ta žlutá zatraceně sluší, teď váží pouhých 1 550 kg! A to je zatraceně málo a poměr 3,6 koně na kilogram vyloudí zběsilý úsměv leckterému fanouškovi rychlých vozů.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek