BMW i7 M70 xDrive

BMW chystá pro nový modelový rok nové motory, výbavy, ale třeba i laky

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW -  25. 5. 2023


Nové modelové varianty a inovace v oblasti elektrifikace a digitalizace od léta 2023 dále posílí atraktivitu a rozmanitost produktové nabídky BMW. Vrcholem modelového portfolia je příchod třetí čistě elektrické varianty BMW i7, která rozšíří nabídku značky v luxusním segmentu. Zároveň budou nyní pro všechny verze BMW i7 a BMW iX k dispozici funkce Plug & Charge pro více smluv a MAX RANGE, díky nimž bude elektrická mobilita ještě pohodlnější. A od srpna 2023 budou mít zákazníci na výběr druhý, extrémně výkonný vznětový řadový šestiválec pro nové BMW X5 a BMW X6.

Významnou inovací v oblasti digitalizace je zavedení modernizovaného systému BMW iDrive s funkcí QuickSelect a BMW Operačním systémem 8.5 pro mnoho modelů. Nové laky karoserie a varianty čalounění pro několik současných modelů přinesou další možnosti individualizace. Současně dojde k rozšíření volitelné výbavy modelů BMW X1 a BMW iX1 o M sportovní paket Pro.

Přečtěte si také:  Nové BMW X3 M by mělo být elektrické, spalovací motory pro X3 by ale zůstat měly

BMW i7 eDrive50: další elektrický model v luxusním segmentu

Stačilo jen několik měsíců, aby se čistě elektrické BMW i7 celosvětově etablovalo jako ztělesnění progresivní technologie pohonu v luxusním segmentu. Od července 2023 nabídne nové BMW i7 eDrive50 zákazníkům další možnost, jak si užít prvotřídní komfort na dlouhé vzdálenosti v kombinaci s průkopnickými inovacemi a bezemisní radostí z jízdy. Třetí modelová varianta BMW i7 je vybavena nejnovější generací pohonu BMW eDrive o maximálním výkonu 335 kW/455 koní a točivém momentu 650 Nm.

Díky tomu dokáže nové BMW i7 eDrive50 zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 205 km/h. Podle WLTP činí jeho dojezd 575 až 611 km.

První jízdní dojmy: BMW XM a BMW 750e xDrive

Služba Plug & Charge pro více smluv a MAX RANGE: nové funkce pro ještě pohodlnější elektromobilitu

Současně s pokračujícím rozšiřováním nabídky čistě elektrických modelů budou v létě 2023 pro všechny varianty BMW i7 a BMW iX k dispozici nové funkce, díky nimž bude radost z lokálně bezemisní jízdy ještě snazší a pohodlnější. Do portfolia BMW Charging přibude funkce Plug & Charge pro více smluv, která umožní automatickou autorizaci vozidla na veřejných nabíjecích stanicích. Díky výměně dat mezi vozem a nabíjecím místem odpadá nutnost používat nabíjecí kartu nebo aplikaci. Vzhledem k tomu, že množství elektřiny dodané do vysokonapěťového akumulátoru je rovněž automaticky účtováno, je nabíjení díky funkci Plug & Charge ještě jednodušší než tankování vozů s konvenčním pohonem. BMW Group je prvním výrobcem automobilů na světě, který do této novinky začlenil funkci více smluv. Zákazníci tak mají možnost uložit si do svého vozu v digitální formě různé smlouvy od více dodavatelů, což umožní snazší využívání jejich nabíjecích stanic. Novou funkci Plug & Charge pro více smluv lze pro všechny modely BMW i7 vyrobené od července 2022 a všechny modely BMW iX vyrobené od března 2023 zpřístupnit prostřednictvím vzdálené aktualizace softwaru.

Novinkou je také funkce MAX RANGE pro systém elektrického pohonu v BMW i7 a BMW iX, která poskytuje řidičům větší flexibilitu při hledání veřejné dobíjecí stanice. Funguje v režimu My Mode Efficient a lze ji použít pro zvýšení dojezdu až o 25 %. Za tímto účelem dojde k omezení výkonu pohonu, maximální rychlosti a komfortních funkcí. Funkce MAX RANGE je koncipována především pro situace, kdy řidiči nemohou nabíjet na cestě podle původního plánu, protože je například naplánovaná nabíjecí stanice mimo provoz. Aktivace funkce MAX RANGE prodlouží dojezd o komfortní rezervu pro cestu k alternativnímu nabíjecímu místu. Novou funkci MAX RANGE lze pro všechny modely BMW i7 vyrobené od července 2022 a všechny modely BMW iX vyrobené od března 2023 zpřístupnit prostřednictvím dálkové aktualizace Remote Software Upgrade.

Přečtěte si také:  Nové BMW M5 Touring vznikne. Představeno by mělo být už letos

Vysokonapěťovou baterii BMW iX je nyní možné účinněji nabíjet díky stejnému vylepšenému nabíjecímu softwaru, který se již používá v BMW i7. Jemnější regulace nabíjecího výkonu zajistí zkrácení doby nabíjení. Nový nabíjecí software lze importovat i do všech modelů BMW iX vyrobených od března 2023 prostřednictvím funkce Remote Software Upgrade.

Kromě toho dojde v létě 2023 u všech elektrifikovaných modelů BMW k vylepšení digitálních služeb pro nabíjení vysokonapěťové baterie. Například při vyhledávání nabíjecích míst v navigačním systému se nyní budou kombinovat položky pro více stanic v rámci jednoho nabíjecího parku. V budoucnu bude historie nabíjení zobrazovat také celkové náklady za měsíc a umožní filtrovat jednotlivá nabíjení podle místa.

Nabíjení bez aplikace i karty: BMW Group představuje funkci Plug&Charge

Navigační systém BMW Maps v čistě elektrických modelech BMW i7, BMW iX, BMW i4 a BMW iX1 nabídne vylepšené funkce pro výpočet trasy optimalizované pro nabíjení. Řidičem preferovanou minimální úroveň nabití pro okamžik, kdy vozidlo dosáhne zastávky uprostřed cesty i cílového místa, lze nyní upravit v pětiprocentních krocích a zahrnout ji do plánování trasy. V budoucnu bude systém rovněž schopen upřednostnit dobíjecí stanice provozované vybranými provozovateli a ostatní na přání zákazníka z plánování trasy vyloučit. Uživatel navíc získá ještě podrobnější informace o vybraných nabíjecích stanicích, včetně jejich aktuální dostupnosti, podporovaných typů konektorů a možností platby. Poskytnuty budou také informace o přítomnosti hygienických zařízení, prodejen potravin nebo dětských hřišť v jejich blízkosti. Nové funkce plánování trasy optimalizované pro nabíjení lze do vozu instalovat pomocí dálkových aktualizací Remote Software Upgrade.

Hospodárnost a velký točivý moment: nový vznětový řadový šestiválec se 48V mild hybridní technologií pro BMW X5 a BMW X6

V srpnu 2023 rozšíří nabídku pohonných jednotek pro BMW X5 a BMW X6 druhý vznětový řadový šestiválec. Motor v novém BMW X5 xDrive40d a novém BMW X6 xDrive40d je nejvýkonnější vznětovou variantou nové modulární generace motorů Efficient Dynamics.

Přečtěte si také:  Nový Ford Mustang odtajňuje technická data. Jeho V8 bude výkonnější než končící generace

Nový motor se 48V mild hybridní technikou generuje maximální výkon 259 kW/352 koní a točivý moment 720 Nm. Působivý zátah nového šestiválcového řadového vznětového motoru, osmistupňová převodovka Steptronic Sport a inteligentní systém pohonu všech kol zajistí novému BMW X5 xDrive40d i novému BMW X6 xDrive40d zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy.

BMW iDrive s funkcí QuickSelect pro další modely BMW

Vylepšený systém BMW iDrive s funkcí QuickSelect přichází současně s BMW Operačním systémem 8.5 do dalších modelů*. Nejnovější generace BMW iDrive přináší nově navrženou domovskou obrazovku a funkci QuickSelect, která umožňuje ještě intuitivnější a pohodlnější ovládání mnoha funkcí a digitálních služeb. Přináší také vylepšenou strukturu menu, jež vychází ze zařízení spotřební elektroniky, a řadu nových digitálních služeb a aplikací.

Nový systém BMW iDrive zobrazuje správné informace na správném místě. Tím umožňuje více se soustředit na řízení. BMW iDrive s funkcí QuickSelect je navržen na míru BMW Prohnutého displeje a pro spolupráci s inteligentním hlasovým asistentem BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW představuje nejnovější verzi systému BMW iDrive

BMW Intelligent Personal Assistant s dalšími schopnostmi

Ve všech modelech BMW, které jsou vybaveny BMW Operačním systémem 8.5 nebo mohou být na systém aktualizovány*, získá BMW Intelligent Personal Assistant od léta 2023 další schopnosti. V závislosti na výbavě a jízdní situaci bude digitální společník schopen navrhnout deaktivaci funkce omezení rychlosti, přepnutí do sportovního režimu nebo aktivaci asistovaných jízdních režimů. Přirozeně formulované mluvené pokyny lze využít také k nastavení polohy sedadla. U čistě elektrických modelů s příslušnou výbavou je možné aktivovat funkci MAX RANGE a ovládat zvuky BMW IconicSounds Electric jediným mluveným příkazem.

M sportovní paket Pro je nyní k dispozici také pro nové BMW X1 a nové BMW iX1

Od července 2023 bude nabídka volitelné výbavy pro nové BMW X1 a nové BMW iX1 nyní obsahovat i pro daný model specifický M sportovní paket Pro. Tato volitelná výbava bude nabízena jako rozšíření M sportovního paketu a bude obsahovat paket M Shadowline s rozšířeným obsahem, M zadní spoiler, M sportovní brzdový systém s červenými nebo na přání tmavě modrými třmeny a M bezpečnostní pásy. Pakliže jsou ve výbavě Adaptivní LED světlomety, mají černé vnitřní části.

Novinka pro BMW X1, BMW iX1 a BMW řady 2 Active Tourer: čalounění sedadel v perforovaném provedení Veganza

Nové varianty čalounění dostupné od července 2023 podtrhnou prémiový charakter interiéru nového BMW X1, nového BMW iX1 a nového BMW řady 2 Active Tourer. Sedadla čalouněná materiálem Veganza s perforací lze u těchto modelů objednat jako volitelnou výbavu.

Tento veganský materiál s vlastnostmi podobnými kůži je možné objednat v barvách Black (černá), Mocha (hnědá) nebo Oyster (bílá). Pro vozy s M sportovním paketem je k dispozici také kombinace M Alcantara/Veganza v černé barvě s modrým kontrastním prošíváním.

Přečtěte si také:  Jak poznat, že auto, které chcete koupit, nebyl taxík. Tyto značky a barvy mohou být vodítkem

Nové laky karoserie pro BMW řady 3 Sedan, BMW řady 2 Coupé a BMW M2

Zavedení nových laků karoserie pro současné modely BMW dává zákazníkům další možnosti individualizace exteriéru jejich vozu. Pro BMW řady 3 Sedan, BMW řady 2 Coupé a vysokovýkonné BMW M2 budou od července 2023 k dispozici metalické laky BMW Individual Frozen Pure Grey (matně šedá) a Frozen Portimao Blue (matně modrá).

Přehled novinek výrobního programu BMW od léta 2023**

BMW řady 7 Výkon
(kW/koní)
Spotřeba WLTP (kWh/100 km) Emise CO2
WLTP (g/km)
BMW i7 eDrive50 335/455 20,3–19,1 0
 
BMW X5 Výkon
(kW/k)
Spotřeba WLTP (l/100 km) Emise CO2
WLTP (g/km)
BMW X5 xDrive40d 259/352 8,4–7,3 221–190
 
BMW X6 Výkon
(kW/k)
Spotřeba WLTP (l/100 km) Emise CO2
WLTP (g/km)
BMW X6 xDrive40d 259/352 8,2–7,3 214–191
         

* Z výroby: BMW řady 7, BMW iX, BMW i4 od výroby 07/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7. BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M od výroby 08/23. Další modely BMW ve střední, manažerské a luxusní třídě budou následovat postupně. V modelech BMW M bude zaveden BMW Operační systém 8.5 bez nového grafického rozhraní. Další vozy, které bude možné aktualizovat na BMW Operační systém 8.5 později prostřednictvím dálkových aktualizací Remote Software Upgrade: BMW řady 7 od výroby 07/22; BMW iX od výroby 03/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7. BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M od výroby 04/23.

** Všechny nové modely se začnou vyrábět v červenci/srpnu 2023.

Všechny hodnoty spotřeby paliva/elektřiny a emisí CO2 jsou předběžné.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *