ABT Sportsline si pohrál s Audi RS6 Avant. Výsledek je parádní, ale v Evropě máme smůlu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportsline - 22. 3. 2022


Audi RS6 Avant je ryze evropským modelem, stejně, jako je ABT Sportsline evropským úpravcem. To mu ale nezabrání, aby tuto německou lokomotivu trochu poladil a uvedl na americký a kanadský trh. A jsme si jisti, že jejich RS6+ tam bude mít úspěch. Případní zájemci si však musí pospíšit, protože je v plánu jen 25 kusů.

Nová limitovaná edice RS6+ je upravena tak, aby pozměněný vzhled šel ruku v ruce se zvýšeným výkonem. Úpravce tedy přidal na agresivním vzhledu, což standardně uhlazené RS6 jen prospělo. Karoserie byla lehce rozšířena, dostala řadu karbonových dílů, mezi které patří třeba nástavce prahů, masivní zadní difuzor tvarovaný pro čtveřici koncovek výfuku, ale i decentní zadní křidélko, nebo přední karbonové lízátko pod nově tvarovaný nárazník.

Přečtěte si také:  ABT Sportsline upravil Volkswagen Golf R. Stačilo málo a má slušnou porci výkonu navíc

Velmi zajímavé jsou i technické úpravy auta. Začalo se samozřejmě na novém, sníženém a sportovněji laděném podvozku. Pokračovalo se montáží čtyřpístkových brzd, které jsou ukryté za 22“ koly ABT High Performance HR.

A změny proběhly hlavně i pod kapotou. Standardně čtyřlitrový osmiválec pod kapotou od Audi Sport naladěn na 600 koní a 800 Nm. ABT se ale rozhodl, že to chce něco víc. Proto upravil řídící jednotku a ta společně s novým výfukovým systémem znamená zvýšení hodnot na 700 koní a 878 Nm.

Přečtěte si také:  Mansory upravil Mercedes-Maybach GLS. Nechybí mu ani rám jako na off-roadech

ABT zatím neprozradil to, jak se úprava podepíše na zrychlení nebo maximální rychlosti, ale dá se očekávat, že hodnoty budou jistě lepší než sériových 3,5 sekundy (0-100 km/h v sériovém provedení) a maximální rychlost 305 km/h.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek