ABT Sportsline upravil Volkswagen Golf R. Stačilo málo a má slušnou porci výkonu navíc

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ABT Sportsline -  7. 7. 2021


U německé tuningové firmy ABT Sportsline se zjevně rozhodli, že prázdniny či dovolené letos zruší. Jak jinak si vysvětlit, že chrlí jednu novinku za druhou? Jen za posledních pár týdnů to byly hned dvě Audi, v obou případech model RS6. Jedna nabídne 700 koní a druhá, postavená na počest zakladatele firmy, rovnou 790 koní. Nejaktuálnější projekt sice zůstává v koncernu VW, ovšem nevěnuje se značce Audi, nýbrž právě Volkswagenu. U ABTu si do parády vzali model Golf R.

Volkswagen Golf R dostal v továrně pod kapotu dvoulitrové přeplňované benzinové srdce, které je naladěno na výkon 320 koní a točivý moment 420 Nm. Díky tomu zvládne z klidu na 100 km/h zrychlit za 4,7 sekundy. To je celkem slušné, ostatně, Golf R sklízí za své jízdní vlastnosti jen pochvalné reakce. Ovšem u ABTu se rozhodli, že těch koní pod kapotou může být i víc.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen Golf R může mít „paket R-Performance“ s jízdními módy „Special“ a „Drift“

Auto od nich dostalo novou řídící jednotku a jen po jejím zapojení má auto výkon 384 koní a 477 Nm. ABT ještě nezkoušel, jak takto upravený Golf zrychluje, ale dá se čekat, že se o něco přiblíží ke čtyřem sekundám. A navíc, u řídící jednotky úpravce nekončí. Už teď vyvíjí nový výfukový systém, který by měl autu dát o něco jadrnější projev, ale hlavně přidat další, byť malou, porci výkonu.

https://www.facebook.com/abtsportsline/posts/10159412717449641

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek