Dvorního úpravce značky Audi, německou firmu ABT Sportsline asi všichni znáte. Většinou vám ale ukazujeme přímo jejich produkty, kterými se sami prezentují. I tentokrát tu máme Audi částečně z jejich dílny, konkrétně rodinné kombi RS 6 Avant, ovšem už má svého majitele, který ji vdechl notnou dávky svého vlastního vkusu.

Přečtěte si také:  Audi RS6 Avant je po zásahu ABTu výkonnější než R8. Dokonce lépe i zrychluje

Původního na autě mnoho není, ale o to je možná zajímavější. Hodně nás baví světle modré lakování, přičemž stejný odstín modré se dostal i do interiéru. K tomu si majitel vybral vpravdě exkluzivní 22palcová kola obutá do pneumatik Michelin Pilot Sport 4S v rozměru 295/25 R22.

Kompletní bodykit, který auto dostalo, je od ABT Sportsline, a vyroben je v drtivé většině z karbonu. ABT pro toto rodinné kombi připravil zadní difuzor, decentní křídlo na víku zavazadelníku, které je jako jediné lakováno do barvy auta, různé aerodynamické nástavce a detaily či kryty vnějších zpětných zrcátek.

Spoustu karbonu majitel dostal i do interiéru, kterému ale vévodí na zakázku dělaný volant s digitální obrazovkou, která ukazuje třeba i aktuální rychlost. To je podle nás snad jediná část úpravy, která nám tak úplně nesedí. Něco jako tuningu z doby, kdy bylo v kurzu Rychle a zběsile.

Přečtěte si také:  Mansory F8XX je divoká úprava Ferrari F8 Tributo. Zelenou a zlatou doplňuje karbon a hnědá v interiéru

Už na pohled je jasné, že tahle Audi RS6 Avant rozhodně nebude nudná, což se potvrdí hned po nastartování. Vždyť dostala nový výfukový systém, který prská a střílí. Pár změn proběhlo i pod kapotou, kde je V8 o objemu čtyř litrů. Je naladěn na výkon rovných 700 koní a točivý moment 950 Nm. A to už je nějaká síla! Ostatně, zrychlit z klidu na 100 km/h umí toto rodinné kombi za 2,9 sekundy, na 200 km/h to zabere jen 10,89 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 330 km/h.

Přidat komentář