Zbraně, psi, sněhové řetězy nebo látkové potahy. Aston Martin DBX bude vybaven do každé situace

Autor: Anina Russová - 19. 10. 2019


Je zajímavé sledovat, jak Aston Martin láká na své první SUV, model DBX. Postupně o něm do světa vypouští zajímavé informace, dělá průzkumy a před pár dny dokonce prozradil, že půjde o nejpraktičtější model v historii značky. Co do zavazadlového prostoru zatím vedl model Rapide AMR, který nabízí zavazadlový objem 317 litrů. Nic moc, ale jde o supersport, takže je to vlastně celkem slušné číslo. Ale chystané DBX jako SUV tuto hodnotu takřka zdvojnásobuje a to na 632 litrů. A s tím už se rozhodně dá žít i pracovat.

Ovšem, aby to budoucí zákazníci měli se skládáním věcí do kufru či kabiny co možná nejjednodušší, přichystal Aston Martin několik sad různých zavazadel, tašek, dek, rohoží a dokonce i nějaké misky na vodu. Celkem zákazníkům nabídne 11 takových sad. Jedna se například zaměří na milovníky cyklistiky, pro které bude mít držák na kolo na střechu, ale i do prostoru kufru a speciální ručníky. Milovníci psů pak ocení ochranu zadního nárazníku, aby nebyl hned poškrábaný od psích tlapek, deky do kufru a stylové misky na vodu.

V nabídce ale bude i hodně zajímavý balíček s názvem Snow. Ten zahrnuje střešní nosič na lyže, speciální vak na lyže umístěný v kufru a také ohřívače bot nebo sněhové řetězy. Ano, čtete správně, jen si nejsme jisti, že se někdy najde jediný řidič Astonu-Martin DBX, který by na své luxusní SUV nasazoval řetězy.

Lamborghini v písečných dunách! Pro Urus žádný problém

Ještě větší bizár je pak balíček s názvem Interior Protection, tedy „vnitřní ochrana“. Jak už jeho jméno napovídá, jeho úkolem je pokud možno co nejlépe ochránit interiér auta, který je z velké části čalouněn jemnou teletinou. Pro případ, že by snad posádka do auta sedala ve špinavém oblečení, může použít speciální látkové potahy, které přetáhne přes sedadla a rohože. Ano, látkové potahy ve stylu devadesátek jsou zpět. Jen ta cena asi bude jiná. :)

Hodně nás také baví balíček s názvem Field Sport, ve kterém zájemci dostanou speciální držáky na zbraně. Asi na lov kachen…

Nejvíc nás nakonec zaujala šestidílná sada kožených zavazadel, kterou Aston Martin celou nabídku uzavírá. Vybere si jistě každý a už teď si začínáme být jisti, že tohle SUV se i v tak přecpaném segmentu rozhodně neztratí.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru