Fakt, že Aston Martin chystá SUV, už víme hodně dlouho. Zatím sice byla automobilka celkem tajemná a o detailech modelu, který prozatím dostal označení DBX, moc neprozradila. Na druhou stranu už ho nějaký ten pátek ukazuje zabalený ve velmi slušivé maskovací fólii a dokonce ho čas od času vezme na nějakou akci, kde i předvede, jak jezdí. Zajímavý přístup, ale nutno říct, že ne špatný!

Díky tomu sice jen tušíme, jak by mohl Aston Martin DBX ve skutečnosti vypadat, ale už víme, jak bude znít a jak se mu bude dařit na silnicích a nejspíš i na okruzích. Z přiloženého videa je patrné, že DBX má fantastický zvuk. Brumlá a občas si lehce střelí do výfuku.

O pohonné jednotce se zatím jen spekuluje, ale i dle zvuku se dá usuzovat, že pod kapotou bude dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec. Tipujeme objem rovných čtyř litrů. Výkon se dá také jen odhadovat, ale počítat se dá s plus mínus 500 koňmi. Spíš plus, protože konkurentem bude třeba Bentley Bentayga, které je v základu naladěné na 540 koní.

Co stojí za úspěchem SUV? Průzkum říká, že ženy

Z videa je vidět, že DBX umí zatáčku projet velmi rychle a celkem čistě, ale v některých záběrech nám přišlo, že se trošku moc naklání. Ale to může být jen zdání, realita nejspíš bude úplně jiná.

Mimochodem, je možné, že bude novinka naplno odhalena už na autosalonu ve Frankfurtu. A bylo by to dobře. Po SUV, především těch výkonných a luxusních, je v současné době obrovský hlad. Jen si vzpomeňte na Rolls-Royce Cullinan, který kvůli enormnímu zájmu musel navýšit výrobní kapacity svého historicky prvního SUV. A Aston Martin lepší prodeje rozhodně potřebuje. V posledních letech se prodeje pohybují kolem 6000 kusů ročně a to není nic moc.

Problém může být chystaný brexit, ale ani ten by nakonec neměl úspěch prvního SUV Aston Martin ohrozit. Maximálně ho zpomalí.