Nová edice Bentley Bentayga nabídne diamantové hodinky a kola okopírovaná od Rolls-Royce

Autor: Anina Russová - 6. 4. 2019


Bentley se se svým modelem Bentayga rozhodlo, že bude konkurovat novému SUV značky Rolls-Royce, modelu Cullinan. To bude ale zatraceně těžké! Cullinanu se navzdory předpovědím neuvěřitelně daří a zákazníci se jen hrnou. To Bentley totéž říct nemůže a tak se snaží si z koláče luxusních SUV ukousnout větší podíl alespoň novou edicí.

Její označení je Design Series a nabídne hlavně velkou spoustu doplňků od Mullineru. To se promítlo jak do designu exteriéru, tak hlavně interiéru, kterému vévodí karbon a jemná telecí kůže. Jen několik málo ovladačů zůstalo v provedení broušeného hliníku a nutno říct, že to nevypadá vůbec špatně. Tím nejzajímavějším prvkem celé této edice jsou ale kola.

A novým nejrychlejším SUV na světě se stává… Bentley Bentayga Speed

Možná na první pohled nechápete, proč to říkáme. Vypadají vcelku obyčejně, mají sedm paprsků a barvu Paladium Grey. To zajímavé ale najdete uprostřed všech těch paprsků, kde najdete logo značky Bentley. To se ovšem při jízdě neotáčí společně s diskem. Uprostřed umístěná loga jsou samonivelační, což znamená, že kdykoliv auto zastavíte, logo bude vždy otočeno tak, jak má být. Přesně stejný systém už řadu let používá u svých modelů značka Rolls-Royce.

Zmínit musíme ale ještě pár dalších specialit této edice. V prvé řadě jsou tu extrémně luxusní hodiny Breitling osázené pravými diamanty, které jsou usazeny v palubní desce.

Krom toho tato ediční Bentayga do vínku od automobilky dostala také decentní barvu interiéru, kterou si zákazník může doplnit o jiný, kontrastní odstín a to buď červený,  modrý, bílý nebo oranžový. Velmi dobře pak vypadá také karbonové obložení palubní desky a vnitřní výplně dveří.

A co pod kapotou? Tam se nic nezměnilo. Celá edice je jen o designu, proto se o pohon stará V8 o objemu 4 litry, jejíž výkon je 550 koní a točivý moment 770 Nm. Ten je schopen auto rozpohybovat až do rychlosti 290 km/h, přičemž z 0 na 100 km/h umí zrychlit za 4,5 sekundy.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru