Ford Focus nám před pár týdny prošel redakční garáží a celkem nás zaujal. Ovšem ani my jsme nevěděli, že na jeho vývoji, respektive na vývoji jeho zavazadlového prostoru se podílel roztomilý hafan jménem Emil.

Ten totiž patří rodině muže jménem Rene Berns, který u Fordu už řadu let pracuje jako technik. A s Emilem měl malý problém. Neměl totiž jak ho převážet. Dokud byl štěně, dal se převážet na předních sedadlech. Jakmile trochu povyrostl, musel na sedadla zadní. Ale protože byl vždy řádně připoután, neměl moc prostoru a pohodlí. Navíc je to pes velmi živý, který rád běhá, rád se koupe a klidně sem tam skočí do vody. A takového špindíru, byť je velmi roztomilý, se pak nikomu na sedadlech vozit nechce. A nechtělo se ani Renemu.

I proto Emila přestěhoval do zavazadlového prostoru, ale zjistil, že se tam nevejde bezpečnostní klec. Emil není žádný drobeček a prostě potřebuje dostatek místa. A tento problém se Rene rozhodl nadhodit v práci a nenápadně tak donutit automobilku k tomu, aby při vývoji a výrobě nového Focusu myslela i na ty, kteří potřebují v zavazadlovém prostoru velkou klec se psem převážet.

Na jeho popud se nakonec ledy opravdu pohnuly. Už během vývoje bylo upraveno množství tlumicí pěny pod stropnicí tak, aby bylo v kufru více místa, ale aby zároveň neutrpěl zvukový komfort. K tomu byla upravena i délka šroubů v pantech, a nakonec i celý systém otevírání zavazadlového prostoru tak, aby se do verze kombi vešla i ta největší přepravní klec pro psy. Mimochodem, Ford tvrdí, že teď v tomto autě bezpečně a dokonce i pohodlně odvezete klidně i Irského vlkodava. 😊

Leave a Reply