Tohle Lamborghini Countach je replika s motorem Lexus V8 na základech podvozku z Hyundai

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - 6. 11. 2020


Lidé si často užívají svých vydělaných peněz, tak to má i úspěšný thajský herec Beam Saranyoo Prachakit. Jeho oblibou jsou auta, navíc upravená. Tou největší zběsilostí v jeho sbírce je falešné Lamborghini Countach s twin-turbo osmiválcem.

Na první pohled jde o auto, které opravdu klasické Lamborghini Countach připomíná. Je to však hodně zběsilá skládačka. To, co je jeho základem, byste asi tipovali jen stěží. Původně to totiž byl Hyundai s pohonem předních kol. Podvozek byl upraven a zadní část prodloužena tak, aby se do ní dal usadit nový motor. Tím je čtyřlitrový osmiválec UZ z Lexusu, jenž navíc dostal dvojici turbodmychadel. A zní vážně božsky!

Tím ovšem skládačka nekončí. S motorem, který teď pohání zadní kola, je spojena převodovka ze Subaru a podvozek pochází z Nissanu Skyline R34. Ani ten není sériový, nýbrž je upravený a místo původních tlumičů jsou tu vzduchové tlumiče s možností změny světlé výšky během chvilky na dálku. Ovšem podvozek je nejslabší stránkou celého auta. Při natáčení v Bangkoku se totiž dvakrát vylomilo pravé přední kolo. Na obě tyto nehody se můžete podívat ve videu.

Když se tedy ani napodruhé nepovedlo natočit „Hyundai-Lamborghini“, podíval se youtuber a fotograf Chad Bee na další auta známého herce. Beam Saranyoo Prachakit má zajímavý vkus. Ani jeho další auta totiž nejsou úplně obyčejná, ačkoliv takové zběsilosti jako barevné „lambo“ už to nejsou. Má například docela decentní Jaguar, ale i docela divoké BMW E36.

Vlastní ovšem i repliku Porsche 550 Spyder, stojící na podvozku původního Volkswagenu Brouk ze šedesátých let minulého století. Motor je stále boxer, ale s dvojitými karburátory a vážně dlouhým výfukem. Chada nakonec odveze na vlakové nádraží tímhle autem.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru