Ferrari_365_GT_NART_Spyder- (1)

Tohle je pravděpodobně nejošklivější Ferrari na světě. Za 1,3 milionu eur může být vaše

Autor: Pavel Srp - Zdroj: facebook.com - Foto: autogalerie.de - 22. 10. 2020


Jsou auta, která jsou hezká a pak také auta, která nikoliv. Jakkoliv je vnímání designu věcí subjektivní, tak tohle Ferrari, které je aktuálně na prodej, mnoho krásy nepobralo. Jde o Ferrari 365 GT NART Spyder a pokud byste ho chtěli koupit, připravte si na něj 1,3 milionu eur!

Design Ferrari byl vlastně vždy docela sexy. Italská designová škola dokázala zaujmout, ale tohle černé auto vypadá docela jinak. Ferrari 365 GT NART Spyder je hodně raritní model, který technicky vychází z Ferrari 365 GTB (tedy z Ferrari Daytona) z roku 1969. Automobilka se chtěla prosadit na americkém trhu a zaútočit na tamější sportovní vozy v čele s Corvette. K tomu jí měl pomoci právě tento speciální model. Výchozí auto rozebrali a začali na něj instalovat další díly Ferrari z novějších, ale i starších modelů. Například čelní sklo je z Ferrari 308, přední část je inspirovaná modelem 125 a karoserie má připomínat Chevrolet Corvette.

Ferrari_365_GT_NART_Spyder-2

Design se podle nás příliš nepovedl, ale technika je působivá. Pod kapotou totiž přede 12válcový vidlicový motor s výkonem 358 koní. Poháněna jsou přes manuální převodovku samozřejmě zadní kola. Z 0 na 100 km/h dokázala tahle zběsilost zrychlit 6 sekund.

Ferrari nakonec vyrobilo pouze dva kusy tohoto modelu. Jeden z nich byl červený, druhý černý. A právě černý je aktuálně na prodej. Nachází se u prodejce v německém městě Sinzig. Inzerát a víc fotek najdete zde.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru