Jedinečné Ferrari nalezené v zaprášené stodole se prodalo za neuvěřitelnou sumu

Autor: Anina Russová - 14. 9. 2017


Celkem by nás zajímalo, kam až zajde obchod s „jedinečnými a náhodou nalezenými“ auty. Ceny za takové (prý) náhodné nalezence totiž šplhají do opravdových extrémů a nevypadá to, že tomu bude brzy konec. Dalším takovým velmi draze prodaným autem se stalo Ferrari Daytona.

Vzpomínáte si na nedávný prodej závodního Porsche 917 K, které se prodalo za historicky nejvyšší cenu, za kterou se kdy nějaké Porsche prodalo? Ta cena byla vlastně docela nízká ve srovnání s jedinečným Ferrari Daytona, které bylo nalezeno ve stodole špinavé od ptačích bobků, prachu a několikaletého svinčíku.

Prvním majitelem auta byl Ital Luciano Conti. Ten ho však vlastnil pouhé dva roky a pak ho prodal do Japonska. Jeho druhým a posledním majitelem byl Makota Takaia. Ten s autem sice jezdil, ale pak ho jednoho dne nechal v garáži. A v té ho po jeho smrti našli jeho dědicové, kteří se rozhodli auto prodat.

Jde o Ferrari 365 GTB/4 Daytona Berlinetta Alloy by Scaglietti, kterého italská značka vyrobila pouze 1406 kusů. Z toho vyprodukovala pět kusů, které byly vyrobeny jako závodní speciály s odlehčenou hliníkovou karoserií. A z těch pěti existuje pouze jedno, které bylo jako závodní speciál homologováno i pro provoz na silnicích. A jde přesně o tento konkrétní kus.

Ano, rozumíme jedinečnosti auta, ale i tak je jeho prodejní cena opravdu extrémní. Tento jedinečný veterán se v rámci aukce RM Sotheby’s prodal za v přepočtu 45,3 milionů korun. Tato cena překročila původní odhady o asi 8 milionů korun a to připomínáme, že nový majitel bude muset investovat další spoustu financí na to, aby vůz uvedl do provozuschopného a trochu čistého stavu.

A my si říkáme: je tohle ještě vášeň nebo už čiré bláznovství?

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek