Tohle je automobilový ráj aneb plná prodejna exkluzivních youngtimerů, klasických aut a sporťáků

Autor: Pavel Srp -   23. 12. 2017


Veterány a klasická auta jsou skvělými komoditami pro uložení peněz. Jsou to také často příjemné stroje, které vyvolávají zvýšenou produkci adrenalinu. Náhodou jsme narazili na jednu prodejnu, kde mají takových strojů hodně velkou koncentraci.

Představte si, že prší, jedete pomalu po dálnici a najednou po očku zahlédnete těsně vedle silnice několik dobře známých tvarů. Váš pohled na ně tak nějak automaticky sklouzne a vy poznáte několik veteránů zaparkovaných před nějakou halou. Po další chvíli si všimnete, že tahle obrovská hala je plná dalších podobných aut. Přesně to se nám stalo v minulém týdnu po cestě do Barcelony ve Francii. „Rychle rychle, kde je sjezd! Musím sjet,“ pomyslím si. Musím si to prohlédnout. Naštěstí je hned tady. Rychle zaplatit u mýtné brány, projet dva kruháče a zajet do otevřených vrat.

Už tady před halou stojí některá auta, která bych si ve své garáži dokázal představit. Po rychlé prohlídce těch venku zaparkovaných je potřeba zjistit, co je uvnitř. Nejdřív obcházím skleněný showroom zvenku. Prší, ale to mi vůbec nevadí. Však se podívejte na fotky, co se tam dalo vidět. Venku je to opravdová tryzna, takže zvoním na zvonek a chci jít dovnitř.

„Bzučák“ dveře odjistí a já můžu vejít a obdivovat všechnu tu krásu. Jsou tu veterány, youngtimery, ale i moderní auta. Prakticky všechna z nich jsou něčím výjimečná. Některá jsou výjimečná dokonce ještě více, třeba jako již prodaný Aston Martin Lagonda. Auta tu stojí jen za provazem, ale dá se k nim i tak přiblížit prakticky na dotek. Prohlížet si lze nejen evropské modely, ale i modely zámořských značek. A vlastně si je nemusíme jen prohlížet. Můžeme si je koupit. Všechna z aut jsou totiž na prodej, tedy pokud již prodána nebyla… V době mé návštěvy se zrovna řešil další prodej, tentokrát měla dvojice gentlemenů zájem o Lotus.

Jaká auta tam stála na prodej není důležité vypisovat, stačí se podívat na fotky a na video. No, a nebo si rovnou otevřete webové stránky showroomu s kompletní nabídkou. Tady si vybere každý!

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *