test-skoda-octavia-rs-245- (16)

Dovoz ojetých aut ze zahraničí je stále velmi populární způsob, jak získat zánovní ojeté auto. Proč? Zejména kvůli kvalitě a ceně. Pokud zvažujete koupi ojetého auta, ve spoustě případů se pro ni vyplatí zajet do zahraničí, zejména německý trh nabízí široký výběr a zajímavé ceny.

A z jakých zemí se do České republiky podle statistik ověřování ojetin dováží nejvíce ojetých vozů? Možná budete překvapení.

Přečtěte si také:  Prověření ojetého auta před koupí

5 zemí, které jsou největšími dovozci ojetých automobilů do České republiky

Dá se asi čekat, že nejoblíbenější zemí pro dovoz ojetých vozidel do Česka, je sousední Německo. Není divu, že tato země vyhrává na plné čáře, německý trh totiž nabízí spoustu aut a tedy i větší výběr. Přesto, že dovoz aut ze zahraničí má i své nevýhody, ojetá auta ze zahraničí bývají levnější, a tak pokud se potýkáte např. s jazykovou bariérou nebo jinými starostmi spojenými s koupí auta ze zahraničí, můžete se obrátit na specializované firmy, které se dovozem ojetých aut ze zahraničí zabývají.

Na dalších místech se umístily země jako Belgie, USA, Itálie či Nizozemsko. Určitým benefitem těchto zemí je ale však variace modelů a značek, které jinde nenajdete.

dovoz-ojetin-ze-zahranici-top15-zemi
Zdroj: carVertical
Přečtěte si také:  Ceny ojetých aut rostou, pozor na jejich podpojištění

Dovoz ojetého auta ale znamená byrokracii. Při individuálním dovozu ojetého auta ze zahraničí je spousta papírování a je důležité dodržet několik zásadních bodů pro úspěšný převoz a registraci tohoto ojetého vozidla v ČR. Máme tím na mysli – platnou STK, ekologickou daň (té se vyhnete, pokud vaše vozidlo splňuje hodnoty emisí EURO 3,4 a 5), homologaci (zejména při koupi vozidla z USA), dočasné pojištění vozidla (při přepravě ze zahraničí do ČR), některé případné další daně a poté samotné přihlášení vozidla v České republice.

Přidat komentář