Určitě už jste zaznamenali, že řidiči některých konkrétních aut jsou u nás rovnou zakládáni do složky „piráti“ nebo rovnou „arogantní pitomci“. Většinou jde o mladší řidiče v BMW nebo v Audi. Tyhle předsudky jsou podle nás trochu hloupé, ale jak ukazuje nehoda z amerického Scottsdale, totožné předsudky, možná založené na zkušenostech, fungují po celém světě.

Jde o nehodu, která se stala u tamního dealerství s luxusními auty DDW Partners. Jedním z aut, které měli zaparkované na dvoře, byl i kabriolet Rolls-Royce Dawn. Na něj a nejspíš i jiná auta se před pár dny přijel podívat řidič půjčeného Fordu Mustang. Jenomže měl zatraceně špatný den, který skončil nehodou s velmi vysokým účtem.

Když chtěl totiž z dealerství odjet, spletl si u svého auta pedály a místo toho, aby na parkovišti plně sešlápl brzdový pedál, opřel se do toho plynového. Pak už to byla jen sekunda, jejímž výsledkem je úplně zničený Mustang a hodně nabouraný Rolls-Royce. Abychom byli přesní, Mustang má utržený nárazník a úplně zničenou celou přední část včetně kapoty. Rolls-Royce má poškozené dveře a blatník.

A proč jsme na začátku mluvili o předsudcích? Protože v Americe se jich dočkali právě řidiči Mustangů. Jejich pověst je špatná a to hlavně kvůli častým nehodám při akcích typu Cars and Coffee. Ostatně, i v instagramovém příspěvku, který ukazuje fotky z nehody, se jeho autor ptá, jestli vůbec někoho překvapuje, že za nehodou stojí řidič Mustangu. Předsudky fungují prostě úplně všude.