test-2020-skoda_superb_sportline-20_tdi_evo-dsg- (2)

Škodovka ukazuje, jak velký vánoční strom se vejde do jejich jednotlivých modelů. Vyhrají to majitelé superbů

Autor: Anina Russová - Zdroj: Škoda - Foto: Pavel Srp - 6. 12. 2021


Rok se s rokem sešel a znovu je tu čas, kdy někteří z nás musí shánět vánoční stromek. Ostatně, bez něj by to nebyly správné Vánoce. Jedním z úkolů je vybrat ten správný, ale dalším je jej správně a bezpečně převézt domů. Jednou z možností je dát jej na střechu, ale ne každý má příležitost stromeček takto převážet. Pak tedy nezbývá než jej umístit do interiéru.

To je ale úkol často nadlidský. Proto se britské zastoupení Škody rozhodlo, že tenhle vánoční tetris majitelům škodovek trošku usnadní. Přesně spočítalo, jak velký strom se vejde do jednotlivých modelů.

Je to poměrně snadné.Nejnovější Fabia a model Kamiq, tedy nejmenší z rodu Škoda Auto, zvládnou uvnitř stromeček o délce 137 centimetrů. Karoq a Scala, tedy o něco málo větší modely, zvládnou až 152 centimetrů. Octavia ve verzi kombi a elektrický Enyaq iV uvezou strom dlouhý až 167 centimetrů.

Přečtěte si také:  Test Škoda Kodiaq 2.0 TDI 110 kW DSG (2021)

Zajímavé je, že krátká verze modelu Octavia uveze delší strom než její kombi sestřička. Společně s modelem Kodiaq uveze vánoční stromeček o délce až 182 centimetrů. A to už je pořádná vánoční ozdoba. Nicméně ti, kteří holdují ještě větším vánočním stromkům, ti musí sáhnout po limuzíně Superb. Ať už v krátké verzi nebo ve verzi kombi, uveze tento model strom o délce až 198 centimetrů.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *