Výroba, Škoda Kamiq, SOP

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že odbory Škody Auto bijí na poplach. Připravují petici, ale nevylučují ani stávku. To proto, že se v některých médiích objevila zpráva o tom, že podle plánů koncernu Volkswagen by škodovka měla začít konkurovat značce Dacia a směřovat spíše na východní trhy.

Už před časem se pak zástupce odborů pro týdeník Škodovácký odborář vyjádřil velmi silnými slovy: „Zapojíme se, budeme bojovat za budoucnost. Nejsme ovce, které tady jen sledují, jak nás chce někdo poškodit. Chceme pokračovat v nastaveném úspěšném trendu. Chceme tady mít zaměstnanost, budoucnost, dobré mzdy a bonusy.“

Odboráři škodovky znovu mluví o stávce a připravují petici

Petice už je prakticky připravená, a pokud odbory uznají za vhodné, do světa ji vypustí v polovině listopadu. Je ale dost dobře možné, že žádné velké protesty, petice nebo stávky vůbec nebudou potřeba.

V rámci premiéry nové, osmé generace Volkswagenu Golf se totiž pro agenturu Reuters vyjádřil sám nejvyšší šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess a to v tom smyslu, že se není čeho obávat. Podle něj má Škoda Auto nejvyšší potenciál k růstu a to mezi všemi značkami koncernu. Proto se mluví o poskytnutí dalších výrobních kapacit. Jestli ale půjde o továrnu v Turecku, jejíž osud není vzhledem k aktuální politické situaci vůbec jasný, neprozradil. Koncern prý ale Škodovce k navýšení výrobních kapacit pomůže. Vypadá to tedy, že reakce odborů na některé mediální výstupy byla velmi horlivá.